Można zapisywać się na bezpłatne szkolenie w ramach akcji "50+ na drodze"

  • 19.02.2020, 18:18
  • KB
Można zapisywać się na bezpłatne szkolenie w ramach akcji "50+ na drodze" fot. ilustracyjna
Policjanci z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy informują, że rozpoczynają się zapisy na kolejną edycję akcji "50+ na drodze”. Szkolenie odbędzie się w dniach 6-7 marca 2020 roku. Prowadzący serdecznie zapraszają zainteresowane osoby do udziału w zajęciach.

Głównym celem akcji jest zapoznanie uczestników ze zmianami w przepisach ruchu drogowego, zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków. Dużą atrakcją i mocnym punktem szkolenia jest doskonalenie techniki jazdy pod okiem profesjonalisty - kierowcy rajdowo-wyścigowego. Jednym z celów szkolenia jest także wyeliminowanie zgubnego elementu, jakim jest rutyna za kierownicą pojazdu.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez funkcjonariuszy bydgoskiej komendy od 2015 roku wraz z partnerami: Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Stowarzyszeniem OPONEO Motorsport - reprezentowanym przez kierowcę Marcina Gagackiego, oraz Damianem Dębeckim - ratownikiem medycznym Grupy Ratownictwa AUXILIUM z Koronowa.

Plan szkolenia:

06.03.2020 r. w godz. 17:00 - 20:00 - świetlica KMP w Bydgoszczy, ul. Iławska 24:

  • wykład z zakresu zmian w przepisach ruchu drogowego i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

07.03.2020 r. w godz. 9:00 - 13:30 - zajęcia praktyczne w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, przy ul. Wyszyńskiego 54:

  • doskonalenie techniki jazdy z kierowcą rajdowo-wyścigowym, Marcinem Gagackim,
  • ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy oraz użycia urządzenia AED,
  • próbny egzamin na prawo jazdy kat. B, mający na celu zapoznanie uczestników ze zmianami w sposobie egzaminowania.

Zapisy telefoniczne odbędą się pod numerem telefonu 52 525 57 74 w terminie od 17.02.2020 r. do 05.03.2019 r. w godzinach 08:00 - 15:00.

Ilość miejsc: 20 osób,
Wymagania: wiek - ukończone 50 lat,
Prawo jazdy: min. kategoria "B".

Szkolenie jest bezpłatne i odbywa się w ramach działań prewencyjno-edukacyjnych realizowanych przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe