Piotrowski, Laszczka, Chełmoński i inni "Mistrzowie" w Galerii Sztuki Nowoczesnej

  • 19.02.2020, 14:02
  • KB
Piotrowski, Laszczka, Chełmoński i inni "Mistrzowie" w Galerii Sztuki… David Teniers Młodszy (krąg), Scena w karczmie, XVII w., olej, deska, fot. repr. W. Woźniak
Od 21 lutego zapraszamy do zwiedzania ekspozycji przybliżającej wybrane prace malarskie, rysunkowe, graficzne i rzeźbiarskie z kolekcji bydgoskiego muzeum. Dzieła wielkich mistrzów, które przez laty gromadziło Muzeum Okręgowe, będzie można podziwiać na wystawie czasowej do 24 maja.

Prezentowana wystawa jest kolejną z cyklu zapoczątkowanego w 2017 roku pt. Mistrzowie, która wówczas cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ponownie w Muzeum prezentowane będą dzieła twórców, których nazwiska trwale zapisały się w historii sztuki od XVII do początku XX wieku. Zobaczymy dzieła m.in. Daniela Chodowieckiego, Maksymiliana Antoniego Piotrowskiego, Józefa Chełmońskiego, Wojciecha Gersona, Waltera Leistikowa, Konstantego Laszczki oraz autorstwa artystów z kręgu malarstwa niemieckiego i flamandzkiego, m.in. David Teniers Młodszy. Ekspozycja jest niebywałą okazją, aby podziwiać dzieła na co dzień nie pokazywane, a należące do zbiorów Muzeum Okręgowego im Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

UWAGA: Wystawa nie ma oficjalnego wernisażu. Będzie można zobaczyć ją już od najbliższego piątku w godzinach otwarcia Muzeum (10.00-16.00). Wystawa czynna jest do 24 maja 2020 roku.

Na oprowadzanie kuratorskie z Ingą Kopciewicz – kierownikiem działu sztuki, zastępcą dyrektora ds. zbiorów, zapraszamy 15 marca na godz. 15.00. Obowiązuje bilet wstępu.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe