Festiwal Zero Waste w Bydgoszczy

  • 18.02.2020, 11:15
  • KB
Festiwal Zero Waste w Bydgoszczy fot. ilustracyjna
Miasto przygotowuje się do zorganizowania Festiwalu Zero Waste. To pomysł mieszkańców zgłoszony do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, który znalazł się wśród zwycięskich zadań, które zrealizujemy w tym roku. Zapraszamy do współpracy przy organizacji tego wydarzenia.

W zeszłym roku nowością w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim była możliwość zagłosowania na nową kategorię zadań, tzw. małych projektów społecznych. Mieszkańcy mieli do wyboru kilkadziesiąt pomysłów na koncerty, festyny, spotkania z ciekawymi ludźmi, szkolenia i inne wydarzenia. Dziesięć zwycięskich doczeka się realizacji w różnych częściach miasta. Wśród nich znalazł się także pomysł zorganizowania Festiwalu Zero Waste, który odbędzie się na Wyspie Młyńskiej.

Bydgoski Festiwal Zero Waste to w założeniach autora projektu wydarzenie dla wszystkich mieszkańców Bydgoszczy promujące tzw. Zero Waste, czyli ekologiczny styl życia. Na to zadanie wskazało niemal 600 osób. Całkowity budżet przeznaczony na organizację Festiwalu wynosi 30 tys. złotych.

Program wstępnie obejmuje:
• warsztaty z szycia wielorazowych worków,
• pokazy robienia i używania ekologicznej chemii domowej
• prezentacje kosmetyków naturalnych
• wykłady na temat rodzajów i szkodliwości plastiku
• pokazy kuchni wegetariańskiej i wegańskiej
• prezentację alternatywnych produktów mających mniej negatywny wpływ na środowisko.

Serdecznie zapraszamy osoby bądź firmy chętne do współpracy, sponsoringu, wystawienia stanowisk czy organizacji atrakcji. Prosimy o kontakt w tej sprawie do końca marca poprzez adres e-mail
[email protected]. Każdą propozycję współpracy zgłoszonych osób i firm rozważymy wspólnie z autorem zwycięskiego projektu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Warto wiedzieć
Idea Zero waste, która w dosłownym tłumaczeniu znaczy „brak śmieci” lub „brak marnowania”, to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Część z nas pewnie słyszała o prostych krokach, które pomogą nam pozbyć się nieekologicznych nawyków. Aby stosować się do zasad zero waste nie trzeba od razu rezygnować ze wszystkich opakowań, przestać używać kosmetyków, czy pozbyć się samochodu! Tak jak w wielu innych dziedzinach znakomicie sprawdzi się metoda małych kroków. Poniżej kilka rad, które nie powinny wiele zmienić w codziennym życiu, ale stosowane regularnie wpłyną na zasobność portfela, mniej zmarnowanej żywności, przemyślanej szafy z ubraniami, nie wspominając o korzyściach dla środowiska.

5 prostych kroków do bycia „Zero Waste” – to naprawdę proste:
• Ogranicz niepotrzebne kupowanie
• Jeśli coś jest dla Ciebie zbędne – nie bierz
• Rzeczy, których nie potrzebujemy mogą być wykorzystane ponownie
• Zabieraj swoją siatkę na zakupy.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe