Kolejna akcja przeciwko przemocy wobec kobiet w Bydgoszczy

  • 14.02.2020, 17:09
  • KB
Kolejna akcja przeciwko przemocy wobec kobiet w Bydgoszczy KB archiwum portalu
Po raz ósmy na całym świecie kobiety, dziewczynki, a także wspierający je mężczyźni tańczą przeciwko przemocy wobec kobiet. W Bydgoszczy akcja Nazywam się Miliard/ One Billion Rising jest organizowana od pierwszej edycji, czyli od 2013 r.

W tym roku sto Bydgoszczanek – członkiń i sympatyczek stowarzyszenia Demokratyczna Unia Kobiet zatańczy 14.02 na zabawie karnawałowej w restauracji „Cztery Pory Roku”.

W sobotę 15.02 zapraszamy na Stary Rynek w Bydgoszczy, gdzie o godz. 16.00 zatańczymy układ OBR na świeżym powietrzu. Do tańca poprowadzi nas Freedom Dance Studio.

Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec. Na całym świecie tańczymy taki sam układ.

Dlaczego taniec?

Taniec to coś, co łączy kobiety, żyjące w różnych państwach i kulturach. Tańcząc rządzę swoim ciałem. Wspólny taniec daje nam siłę, jesteśmy w nim razem, spotykamy się, rozmawiamy, poznajemy się. Tańcząc czujemy energię, która po zakończeniu nam towarzyszy i daje siłę do działań.

Co roku przyglądamy się bliżej jednemu zagadnieniu związanemu z przemocą wobec kobiet. W tym roku jest to zgoda na kontakty intymne. Tylko „TAK” oznacza zgodę. Seks bez zgody to gwałt. To musi się stać oczywiste!

Obalamy mity i stereotypy na temat przemocy seksualnej, które przerzucają winę i odpowiedzialność za gwałt ze sprawcy na pokrzywdzoną. Będziemy powtarzać do skutku, że to nie spódniczka gwałci, ale gwałciciel!

W Polsce tańczymy w 70 miejscowościach. W naszym regionie są to Bydgoszcz, Toruń i Złotniki Kujawskie.

W akcji wzięły udział również parlamentarzystki, które w 14.02 rano zatańczyły w Senacie RP.

Koordynatorką akcji w Polsce jest fundacja Feminoteka we współpracy z Antyprzemocową Siecią Kobiet i lokalnymi grupami i organizacjami.

Więcej informacji:

Strona www: https://feminoteka.pl/nazywam-sie-miliard-one-billion-rising-poland/nazywam-sie-miliard-one-billion-rising-poland-2020-2/

Facebook: https://www.facebook.com/Nazywam-się-Miliard-One-Billion-Rising-Poland-314764295308724/

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe