Bydgoscy seniorzy chętnie korzystają z programu "Złota rączka"

  • 14.02.2020, 10:26
  • KB
Bydgoscy seniorzy chętnie korzystają z programu "Złota rączka"
Już ponad sto osób skorzystało z programu „Złota rączka”, który powstał z myślą o bydgoskich seniorach. Dzięki temu starsi mieszkańcy mogą liczyć na darmową pomoc w drobnych domowych pracach.

Program działa od października 2018 roku i skierowany jest do osób powyżej 65 roku życia, samotnych i niepełnosprawnych, prowadzących jednoosobowe gospodarstwo, których dochód nie przekracza kwoty 1402,00 zl netto

Polega na świadczeniu pomocy w nieskomplikowanych sprawach technicznych i drobnych naprawach, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy i uprawnień, natychmiastowej interwencji i nie są świadczone w ramach innych umów np. przez wspólnotę mieszkaniową czy administrację budynku.

Chodzi o pomoc m. in. w: wymianie klamek, wkręceniu korków, naprawie cieknącego kranu, czy czyszczeniu odpływu, wymiany uszczelek, uszczelnianiu okien lub drzwi, przymocowanie luster, obrazów czy półek, podklejanie listew, wymianę gniazdek i inne drobne czynności naprawcze.

Dotychczas skorzystało z niego 109 gospodarstw domowych - w sumie wykonano 139 usług.

Do najczęstszych usług należały naprawy usterek instalacji wodnych i kanalizacyjnych (naprawa cieknącego kranu, czyszczenie odpływu, wymiana uszczelki, deski) i elektrycznych (wymiana i montaż gniazdek lub kontaktów, instalowanie oświetlenia), a także uszczelnianie okien lub drzwi, a także montaż karniszy oraz półek.

Wykonawcą usług naprawczych są pracownicy techniczni MOPS. Ale uwaga - usługa wraz z materiałami potrzebnymi do jej wykonania nie może przekroczyć 50 zł. brutto - tylko w tym przypadku naprawa będzie bezpłatna. Natomiast koszt materiałów przewyższający tę kwotę pokrywany będzie ze środków własnych osoby zgłaszającej usterkę lub naprawę. Możliwe będą dwie wizyty pracownika - pierwsza wizyta, która nastąpi w ciągu tygodnia od zgłoszenia to wstępne oględziny (ustalenie czy usterka jest możliwa do usunięcia w ramach projektu, wycena materiałów). Druga wizyta - usunięcie usterki.

Z programu "Złota rączka" można korzystać maksymalnie co 3 miesiące.

Zgłoszenia usług naprawczych przyjmowane są telefonicznie przez wyznaczonego pracownika MOPS w godzinach 9:00 – 13:00, tel. 52 32 54 450 lub osobiście od poniedziałku do piątku w siedzibie MOPS w godzinach od 9:00-13:00, parter pok. nr 17.

Szczegóły programu w REGULAMINIE.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe