Jak powinno wyglądać logo Bydgoskiej Rady ds. Równego Traktowania? Rusza konkurs

  • 14.02.2020, 09:14
  • KB
Jak powinno wyglądać logo Bydgoskiej Rady ds. Równego Traktowania? Rusza… fot. ilustracyjna
Urząd Miasta zaprasza, do udziału w konkursie na projekt graficzny logo Bydgoskiej Rady ds. Równego Traktowania, który w najlepszy sposób pokazywałby profil jej działalności. Prace można nadsyłać do 16 marca.

Celem konkursu jest zaprojektowanie znaku graficznego Rady ds. Równego Traktowania, zgodnie z aktualnymi trendami projektowania logo i jednocześnie wskazującego na profil jej działania.

Zgłoszenia udziału w konkursie należy składać do dnia 16 marca 2020 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, Zespół ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5, 85-005 Bydgoszcz z dopiskiem „Konkurs na projekt logo BRRT”.

Na laureata konkursu czeka nagroda rzeczowa.

Szczegółowe informacje o konkursie określa regulamin dostępny TUTAJ.

Karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ.

Warto wiedzieć:

Rada została powołana 9 lipca 2019 roku przez Prezydenta Rafała Bruskiego. Do jej zadań należy między innymi monitorowanie i analizowanie zjawisk dyskryminacji oraz formułowanie rekomendacji, edukowanie i promowanie idei i postaw równego traktowania, a także opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Miasta Bydgoszczy.

Rada jest podmiotem niezależnym, pełniącym rolę doradczą i konsultacyjną. Zajmuje się zwalczaniem wszelkich przejawów dyskryminacji, w szczególności ze względu na: płeć, wiek, niepełnosprawność, światopogląd, religię, wyznanie, orientację seksualną, narodowość, rasę, pochodzenie etniczne. Do zadań Rady należy przede wszystkim: inicjowanie działań zmierzających do realizacji zasady równego traktowania, promowanie współpracy samorządu, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów w zakresie upowszechniania zasady równego traktowania, monitorowanie, obserwowanie i analizowanie zjawisk dyskryminacji oraz formułowanie rekomendacji i zaleceń, edukowanie oraz promowanie idei równego traktowania oraz dobrych praktyk poprzez organizowanie konferencji, szkoleń, warsztatów, konkursów i innych wydarzeń, opiniowanie projektów uchwał, programów oraz innych dokumentów przyjmowanych przez Radę Miasta Bydgoszczy pod kątem realizacji idei równego traktowania.

Bydgoska Rada ds. Równego Traktowania składa się z przedstawicieli różnych środowisk – wszystko po to, by w pracy nad zmianami postaw mieszkańców miasta w pełni wykorzystać wiedzę merytoryczną oraz doświadczenie zawodowe jej członków.

Lista członków Rady TUTAJ.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe