Akcja oddawania krwi już w najbliższą sobotę

  • 13.02.2020, 20:14
  • KB
Akcja oddawania krwi już w najbliższą sobotę Materiały prasowe
Okaż serce, oddaj krew - to przesłanie towarzyszące zbiórce krwi, zaplanowanej przez CH Focus wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Tym najcenniejszym darem mieszkańcy będą mogli podzielić się już w sobotę, 15 lutego, oddając krew w krwiobusie, który stanie przed centrum handlowym. Za udział w akcji dawcy otrzymają upominki.

Miłych gestów prosto z serca nigdy dość, a najlepszym tego przykładem jest sobotnia zbiórka krwi, zorganizowana tuż po Walentynkach przed CH Focus. Tym wyjątkowym wydarzeniem centrum przedłuża święto dzielenia się darem serca, zachęcając jednocześnie bydgoszczan do zrobienia wyjątkowej rzeczy dla innych - oddania krwi.

 

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję, będą mogli to uczynić 15 lutego. W tym dniu krwiobus stanie na placu przed centrum handlowym Focus (od strony ulicy Jagiellońskiej). Akcja krwiodawstwa przeprowadzona będzie w godz. 10.00 - 16.00. Dla dawców krwi przygotowano drobne upominki.

 

- Krew to bezcenny dar. Dzieląc się nią z innymi, możemy uratować życie i zdrowie drugiego człowieka. W ramach sobotniej akcji chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna jest bezinteresowna pomoc wobec osób potrzebujących krwi z różnych przyczyn losowych.

 

Dlatego wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy już po raz drugi będziemy gorąco zachęcać mieszkańców do udziału w naszej zbiórce. Podczas wydarzenia każda dorosła osoba będzie mogła zarejestrować się jako potencjalny dawca krwi i ofiarować potrzebującym ten najcenniejszy dar– mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz oferty centrum można znaleźć na stronie: www.focusbydgoszcz.pl

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe