Autobusy i ciężarówki pod kontrolą kujawsko-pomorskich policjantów

  • 13.02.2020, 11:37
  • KB
Autobusy i ciężarówki pod kontrolą kujawsko-pomorskich policjantów KWP Bydgoszcz (archiwum)
Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili działania "Truck & Bus". W akcji wzięło udział 296 policjantów ruchu drogowego i 10 funkcjonariuszy innych służb. Łącznie skontrolowanych zostało 2 060 pojazdów. Głównym celem działań było wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.

Wczoraj (12.02.20) od wczesnych godzin rannych kujawsko-pomorscy policjanci ruchu drogowego włączyli się w ogólnopolskie działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców samochodów ciężarowych, autobusów oraz busów.

W czasie prowadzonych działań kontrole drogowe obejmowały głównie aspekty bezpośrednio związane z bezpieczeństwem tych przewozów – w szczególności: stan techniczny pojazdów, trzeźwość i czas pracy kierowców, a także uprawnienia do kierowania oraz przestrzeganie przez nich przepisów drogowych.

W akcji wzięło udział 296 policjantów ruchu drogowego oraz 10 funkcjonariuszy innych służb. Łącznie skontrolowanych zostało 2 060 pojazdów, w tym 667 pojazdów ciężarowych i 3 autobusy.

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 197 pojazdów, których stan techniczny nie był zgodny z wymogami technicznymi, natomiast 12 pojazdów nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Mundurowi zatrzymali 138 dowodów rejestracyjnych oraz stwierdzili 21 naruszeń nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku. Policjanci ujawnili 342 wykroczenia polegające na przekroczeniu prędkości przez kierujących, z czego 76 było popełnionych przez kierujących pojazdami ciężarowymi. Policjanci nałożyli na kierujących 590 mandatów karnych i zatrzymali 11 praw jazdy. Policjanci zatrzymali także 5 kierujących pod wpływem alkoholu, z czego 1 był kierowcą pojazdu ciężarowego!

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowanie z ruchu kierujących, których zachowanie stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. W policyjną akcję włączyły się także inne służby m.in. Inspekcja Transportu Drogowego.   

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe