Przybędzie nowych wiat przystankowych

  • 10.02.2020, 18:49
  • KB
Przybędzie nowych wiat przystankowych KB archiwum portalu
Jak informuje ZDMiKP, na terenie całego miasta cały czas trwa montaż nowych wiat przystankowych. Obecnie w Bydgoszczy mamy ich blisko 550.

Warto wiedzieć, że w  I kwartale bieżącego roku nowe wiaty przystankowe pojawią się przy: ul. Glinki / Dąbrowa w kierunku do Centrum, most Kazimierza Wielkiego w stronę Kapuścisk oraz na ul. Witebskiej (oś. Brdyujście) oraz ul. Pińczowskiej . 

W ostatnim czasie wiaty zamontowano na: Placu Weyssenhoffa; ul. Śniadeckich/Gdańska; ul. Wysoka / Koszarowa; ul. ks. Schulza / Szubińska oraz na Armii Krajowej przy Jeździeckiej. Dodatkowo powstały też wiaty w ciągu budowanej ul. Grunwaldzkiej. 

Obecnie na terenie miasta już ponad 92,5 % pasażerów korzysta z wiat przystankowych. 

Stawiane są one zgodnie z kryteriami dotyczącymi ilości pasażerów korzystających z danego przystanku. Dodatkowo  warunkiem postawienia nowej wiaty, są możliwości infrastrukturalne czyli szerokość chodnika, który  w danym miejscu musi wynosić od minimum ok. 2,70 do 3,20 metra szerokości ( w zależności od typu wiaty). Warunkiem jest też odległość od okolicznej zabudowy. 

Na utrzymanie wiat składają się: mycie (poza okresem zimowym), naprawy, wymiana uszkodzeń i malowanie. Wszystkie wymagane prace utrzymaniowe w tym zakresie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy realizuje na bieżąco.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bydgoszczanin
Bydgoszczanin 11.02.2020, 07:38
*** kretynki. Co to ma w głowie? W przyszłości będzie tylko *** myśleć hehe. Idiotki.

Pozostałe