Nieletnie dewastowały samochody na bydgoskim Błoniu

  • 10.02.2020, 12:14
  • KB
Nieletnie dewastowały samochody na bydgoskim Błoniu KWP Bydgoszcz
W Sądzie Rodzinnym i Nieletnich znajdzie finał sprawa dwóch nastolatek, które niszczyły zaparkowane auta. Dzięki zainteresowaniu i szybkiej reakcji świadka nieletnie zostały zatrzymane tuż po zdarzeniu. Obie odpowiedzą za zniszczenie mienia.

Uszkodzona klapa bagażnika, urwane lusterko oraz zarysowana cała lewa strona pojazdu to efekty skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania dwóch nieletnich dziewczyn. Wszystko działo się w sobotnią (08.02.2020) noc około godziny 23.30. Wówczas dyżurny komisariatu na bydgoskim Błoniu został powiadomiony o czterech młodych dziewczynach, które idąc ulicą Waryńskiego dewastują zaparkowane samochody.

Skierowany patrol na miejscu zastał zgłaszającego, który opisał wygląd dziewczyn, a także miejsce, w które się oddaliły. Policjanci opisane nastolatki zatrzymali na przystanku autobusowym. Jedna z nieletnich na widok patrolu odrzuciła nóż kuchenny. Wszystkie zostały przewiezione do komisariatu, gdzie wezwani zostali ich opiekunowie prawni.

W trakcie czynności okazało się, że uszkodzeń trzech aut dokonały dwie z zatrzymanych nastolatek w wieku 15 i 16 lat. Obie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za zniszczenie mienia.

Gratulacje, za godną naśladowania postawę, należą się mężczyźnie, który będąc świadkiem przestępstwa zniszczenia mienia nie wahał się zareagować. Nie tylko zainteresował się tym, co działo się na ulicy, ale również poinformował o zdarzeniu policję, przekazując w jakim kierunku sprawczynie się oddaliły.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe