Wyburzenie budynku przy Zbożowym Rynku. Będą zmiany w organizacji ruchu

  • 05.02.2020, 15:58
  • KB
Wyburzenie budynku przy Zbożowym Rynku. Będą zmiany w organizacji ruchu… Google maps
Jak podaje ZDMiKP, w związku z wyburzeniem budynku przy ul. Zbożowy Rynek 4, realizowanym w ramach budowy ulicy Kujawskiej, od 6 lutego nastąpią spore zmiany w organizacji ruchu w obrębie Ronda Bernardyńskiego i wlocie na ul. Zbożowy Rynek.

PLANOWANE ZMIANY:

1. Jezdnia pod budynkiem przygotowanym do wyburzenia, zostanie zamknięta. Odcinek Wałów Jagiellońskich zostanie natomiast zwężony od zakładu karnego w stronę ronda Bernardyńskiego. Pojazdy będą się poruszały dwukierunkowo jedną jezdnią. Kierowcy poruszający w kierunku Błonia, będą mogli zjechać na drugą jezdnię (ul. Wały Jagiellońskie) dopiero na wysokości parkingu, po wykonanym w pasie rozdziału przejeździe.

Na przedmiotowym odcinku wprowadzony zostanie zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto przeniesiony zostanie przystanek autobusowy (przy parkingu) aby wykonawca mógł wykonać nową zatokę autobusową.

 

2. Zamknięte zostaną dwa przejścia dla pieszych i chodnik przy rondzie Bernardyńskim pod wyburzanym budynkiem. Ruch pieszych będzie musiał odbywać się tylko przez plac Kościeleckich. Dodatkowo wykonawca robót ma obwiązek doświetlić wszystkie przejścia dla pieszych na terenie budowy.

3. Dodatkowo wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy na ul. Sierocej  od ul. Lenartowicza do ul. Traugutta.

Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do nowego oznakowania.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe