Bydgoszczanie chętnie płacą kartą w komunikacji miejskiej

  • 30.01.2020, 10:51
  • KB
Bydgoszczanie chętnie płacą kartą w komunikacji miejskiej fot. ilustracyjna
Jak podaje ZDMiKP, płatność bezpośrednio w pojeździe za przejazd komunikacją miejską, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Już prawie 250 tysięcy pasażerów miesięcznie płaci zbliżeniowo kartą za jazdę autobusem czy tramwajem. To cztery razy więcej niż jeszcze rok temu. System działa od października 2018 roku.

Urządzenia są dostępne we wszystkich autobusach i tramwajach - w tych starszego typu tylko w pierwszym wagonie.

Automaty działają technologii EMV, co umożliwia bezpieczną płatność za przejazd, przy pomocy zbliżeniowej karty bankowej. Urządzenia są wyposażone w wyświetlacz dotykowy, za pomocą którego pasażerowie sami wybierają rodzaj biletu i po zbliżeniu karty dokonają płatności.

Za pomocą urządzeń można zapłacić za przejazd także smartfonem, obsługującym technologię HCE lub NFC.
Dodatkowo,  funkcjonalność automatów umożliwia też sprawdzenie ważność biletu, Bydgoskiej Karty Miejskiej czy zakodowanie na niej biletu okresowego nabytego przez Internet.

W związku z coraz mniejszą liczbą punktów sprzedaży biletów i prasy, nowy system spotkał się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem pasażerów. Teraz wystarczy tylko karta płatnicza, którą przykłada się do specjalnego czytnika dotykowego w pojeździe i to wystarczy. Oczywiście w dalszym ciągu obowiązują pozostałe formy opłaty za przejazd, czyli tradycyjny bilet papierowy, jak również Bydgoska Karta Miejska.

Ilościowe zestawienie sprzedanych biletów w formie elektronicznej:

Październik 2018 roku: 6 695 płatności kartą
Listopad 2018 r. : 40 713 płatności
Listopad 2019 r.: 229 355
Grudzień 2019: 248 727

KUPNO BILETU KROK PO KROKU:

- na ekranie dotykowym wybór biletu (lub biletów), jaki chcemy kupić,

- naciśnięcie na monitorze KUPUJĘ,

- przyłożenie do czytnika zbliżeniowej karty płatniczej (bez podawania PIN) bądź smartfon obsługujący technologię NFC/HCE, zakup biletu wraz z jego skasowaniem.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe