"Ferie z Wojskiem" w Bydgoszczy

  • 27.01.2020, 18:49
  • KB
"Ferie z Wojskiem" w Bydgoszczy Fot:. st. szer. Dariusz Matuszak
29 stycznia br. od godz. 09.00 do godz. 14.00 zapraszamy na Ferie z Wojskiem, które odbędą się na terenie 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej, ul. Powstańców Warszawy 2 w Bydgoszczy (ul. Powstańców Warszawy 2).

Brakuje Wam pomysłów na fajne spędzenie ferii zimowych? Szukacie ciekawych atrakcji dla swoich dzieci? Chcielibyście dowiedzieć się więcej o służbie wojskowej? Specjalnie dla Was, 29 stycznia 2019 r. na terenie 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej odbędzie się Dzień Otwartych Koszar. To akcja zorganizowana w ramach „Ferii z wojskiem”. Wszyscy zainteresowani – zarówno starsi, jak i ci młodsi – będą mogli przez chwilę poczuć, jak to jest być żołnierzem, trzymać broń, czy chodzić w mundurze. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Koszary Pomorskich Logistyków (ul. Powstańców Warszawy 2, 85-715 Bydgoszcz) są na co dzień pilnie strzeżone i zamknięte, ale tego dnia, wyjątkowo zostaną otwarte! Dla odwiedzających zaplanowano sporo atrakcji. Będzie można poznać tajniki żołnierskiego, codziennego życia. W ramach dnia otwartych koszar jako jedną z atrakcji przewidziano wystawę uzbrojenia i sprzętu wojskowego, aby każdy mógł zobaczyć, dotknąć i przymierzyć to, czym na co dzień dysponują logistycy z Bydgoszczy. Żołnierze oprowadzą po Sali Tradycji – bardzo ważnym miejscu, dla każdego z nich bo skrywającym mnóstwo ciekawostek związanych z historią i tradycjami jednostki. Dla tych, którzy chcą spędzić czas bardziej aktywnie zorganizowany zostanie punkt zabaw i gier sportowych. Do Waszej dyspozycji będą również przedstawicie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bydgoszczy. Chętnie odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania dotyczące samej służby, jak i zasad naboru do różnych form służby wojskowej. Na zakończenie wizyty przygotowano wystawę w klubie 1BLog.

Wejść na teren kompleksu wojskowego będzie można indywidualnie oraz w  sposób zorganizowany, w grupach, z opiekunami ze szkoły. Jedynym wymogiem jest aby dzieci posiadały aktualne ubezpieczenie NNW, zaś wszyscy odwiedzający mury 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej – obywatelstwo polskie.

Zorganizowane grupy uczniów wraz z opiekunami mogą się zgłaszać poprzez adres e-mail: [email protected] lub telefonicznie: 605 738 499 z podaniem nazwy placówki, ilości dzieci oraz danych personalne opiekunów (imię, nazwisko, nr dowodu osobistego, nr tel. kontaktowego do jednego z nich).

tekst: por. Justyna Kwiatkowska

 

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe