Ukradł dwie złote monety kolekcjonerskie. Niedługo cieszył się łupem

  • 23.01.2020, 13:05
  • KB
Ukradł dwie złote monety kolekcjonerskie. Niedługo cieszył się łupem KWP Bydgoszcz
Policjant z bydgoskiego Śródmieścia, w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę kradzieży ze sklepu numizmatycznego dwóch złotych monet kolekcjonerskich o wartości 9 tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna już usłyszał zarzuty.

W miniony poniedziałek (20.01.2020) około godziny 10.00 sierż. Marcin Wojewódzki z bydgoskiego Śródmieścia, będąc w czasie wolnym od służby, jechał autem ulicą Obrońców Bydgoszczy. Dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Warmińskiego zwrócił uwagę na dwóch biegnących tą ulicą mężczyzn. Wyglądało to tak, jakby drugi gonił pierwszego.

Sytuacja stała się jasna w momencie, gdy funkcjonariusz usłyszał krzyki goniącego mężczyzny, by zatrzymać złodzieja. Policjant słysząc to natychmiast zaparkował pojazd i rozpoczął pościg za oddalającym się szybko, w stronę ulicy Bulwary, podejrzanym mężczyzną. Po krótkim pościgu 27-latek został przez niego zatrzymany i obezwładniony.

Po chwili dobiegł pokrzywdzony i zrelacjonował, co się stało. Okazało się, że złodzieja gonił właściciel sklepu numizmatycznego, któremu ten ukradł dwie złote monety kolekcjonerskie o łącznej wartości 9 tysięcy złotych.

Obie zostały odzyskane. Mężczyzna trzymał je w ręku w momencie zatrzymania. Bydgoszczanin jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe