Zderzenie dwóch ciężarówek na DK-10

  • 21.01.2020, 13:15
  • KB
Zderzenie dwóch ciężarówek na DK-10 KWP
Ciemno i ślisko. Zima wymaga większej ostrożności na drodze. Dziś na DK-10 doszło do niebezpiecznej kolizji.

Dziś (21.01.2020) około godziny 4.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lipnie został powiadomiony o zderzeniu aut ciężarowych na krajowej dziesiątce.

W godzinach nocnych sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK-10 i DK-67 (skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i 3 Maja w Lipnie) jest wyłączona ze względu na zmniejszone nasilenie ruchu. Pulsujące żółte światło uczula jednak by zwiększyć ostrożność a znak „stop” ustawiony przed wjazdem na trasę nr 10, wyraźnie wskazuje jej pierwszeństwo przejazdu.

Kierujący ciężarowym DAF-em 24-latek nie zachował jednak nakazanej ostrożności i nie upewniwszy się o możliwości przejazdu, wjechał z trasy podporządkowanej Rypin-Włocławek, na posiadającą pierwszeństwo przejazdu krajową dziesiątkę, którą z kierunku Warszawa – Toruń poruszał się ciężarowy peugeot. Doszło do zderzenia pojazdów. Kierujący partnerem 45-latek nie zdążył wyhamować i uderzył w bok ciężarówki.

Oboje kierujący byli trzeźwi i na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu działdowskiego kierującemu DAF-em. Za stworzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym skierują przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

Zgodnie z treścią art. 86, wobec osoby prowadzącej pojazd może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zakaz ten może zostać wymierzony na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe