Jerzy Bralczyk spotka się z mieszkańcami Bydgoszczy

  • 19.01.2020, 11:26
  • KB
Jerzy Bralczyk spotka się z mieszkańcami Bydgoszczy Okładka 500 zdań polskich, Jerzy Bralczyk
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem – językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, jednym z najpopularniejszych autorytetów normatywnych w dziedzinie języka polskiego.

Od połowy lat 90-tych zasiada w Radzie Języka Polskiego, a od 2007 r. pełni funkcję jej wiceprzewodniczącego. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Autor wielu książek dotyczących poprawności językowej, kultury języka polskiego, m.in. „444 zdania polskie”, „Przestrogi i porady językowe dla dziennikarzy”, „Język na sprzedaż”, „O języku polskiej propagandy politycznej lat siedemdziesiątych”, „ … Kiełbasa i sznurek” (wspólnie z Michałem Ogórkiem), „Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka”, „Mój język prywatny”, „Świat przez słowa”, „Pokochawszy. Miłość w języku” (wspólnie z żoną Lucyną Kirwil), „Zwierzyniec”. Jego programy radiowe i telewizyjne cieszą się ogromnym powodzeniem.

Spotkanie wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 11.02.2020, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

Wtorek, 18 lutego 2020 o 18:00 – 20:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe