Wykłady, warsztaty, spotkania - zestawienie wydarzeń w Muzeum Okręgowym

  • 18.01.2020, 11:32
  • KB
Wykłady, warsztaty, spotkania - zestawienie wydarzeń w Muzeum Okręgowym… Fragment ekspozycji, Priscilla Romero, fot.W.Woźniak
Najbliższe dni w Muzeum zapowiadają się niezwykle ciekawie, na naszych gości czekają wykłady, warsztaty, oprowadzania, a także wernisaż najnowszej wystawy.

Niedzielne obchody święta z okazji powrotu Bydgoszczy do Polski również zapowiadają się niezwykle ciekawie. W Spichrzach nad Brdą, przy ul. Grodzkiej 7-11, o godzinie 12.00 odbędą się rodzinne warsztaty pt. „Legenda o herbie Bydgoszczy”. Będą to zajęcia podczas których dowiemy się co i dlaczego przedstawia herb naszego miasta. Podczas warsztatów zastanowimy się również nad znaczeniem kolorów polskiej flagi. Zdobytą wiedzę wykorzystamy tworząc okolicznościowe kotyliony. Nieco później, bo o godzinie 16.00 odbędzie się wykład dotyczący najnowszego zakupu Muzeum -  trojaka koronnego Zygmunta III Wazy wraz z jego prezentacją. Pokaz poprowadzi Jarosław Kozłowski kierownik Działu Numizmatyki naszego Muzeum.  Na niedzielne wydarzenie obowiązuje bilet specjalny w cenie 1 zł.

Również w niedzielę 19 stycznia 2020 r. będzie miał miejsce finisaż ekspozycji pt. „Ucieleśniona pamięć. Wystawa prac Priscilli Romero – Laureatki MTG Kraków”. W związku z zakończeniem prezentacji tej wystawy zapraszamy Państwa do odwiedzenia Galerii Sztuki Nowoczesnej, przy
ul. Mennica 8. To ostatnia chwila na przyjrzenie się pracy wyjątkowo kreatywnej kostarykańskiej artystki, ale także sposobność do wysłuchania wykładu Marty Anny Raczek – Karcz, Prezes Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, pt. „Wejdź, dotknij, przeżyj. Strategie partycypacyjne współczesnej grafiki artystycznej”. Na wydarzenie obowiązuje bilet wstępu.

W poniedziałek 20 stycznia 2020 r. Muzeum wyjątkowo będzie otwarte dla zwiedzających od godziny 17.00 bowiem wówczas zapraszamy Państwa w mury Spichrzy nad Brdą, przy ul. Grodzkiej 7-11, gdzie odbędzie się wernisaż najnowszej wystawy pt. „Ku wolności. Bydgoszcz 1914-1920” przygotowanej
z okazji 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy.

Już 22 stycznia 2020 r. zapraszamy na zajęcia sensoplastyczne dla dzieci do lat trzech. Podczas wesołej zabawy będziemy stymulować rozwój dzieci, uaktywniając ich zmysły. Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 52 585 99 11/14/25 lub email: [email protected]. Koszt uczestnictwa wynosi 10 zł / 2 osoby (dziecko +opiekun).

Kolejny czwartek 23 stycznia 2020 r. jeszcze na chwilę przeniesie nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na godzinę 17.00 do Zbiorów Archeologicznych, przy ul. Mennica 2 gdzie odbędzie się spotkanie z kustoszem Marią Flinik-Huryn poświęcone zwyczajom bożonarodzeniowym w tradycji ludowej połączone z prezentacją wystawy „Idą Gody. Boże Narodzenie w zwyczajach i sztuce ludowej”. Na wydarzenie obowiązuje bilet wstępu.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe