Rodzinne zdjęcia bydgoszczan na rocznicowej wystawie

  • 17.01.2020, 12:11
  • KB
Rodzinne zdjęcia bydgoszczan na rocznicowej wystawie fot. ilustracyjna
Z okazji 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski, mieszkańcy podzielili się swoimi rodzinnymi historiami, które zostały uwiecznione na zdjęciach. Z nadesłanych fotografii powstała specjalna wystawa, która zostanie otwarta w sobotę (18 stycznia), o godz. 12 na Moście Staromiejskim.

Wystawę stworzyli bydgoszczanie, którzy przekazali nam swoje zdjęcia, na których wiele lat temu obiektyw aparatu uchwycił rodzinne momenty z Bydgoszczą w tle. Dzięki tej wystawie zobaczymy jak wyglądało nasze miasto 25, 50 a nawet 100 lat temu! To niezwykły zbiór kilkudziesięciu zdjęć, na których zobaczymy jak bydgoszczanie spędzali wolny czas, gdzie pracowali oraz jak zmieniło się nasze miasto na przestrzeni lat.

Prezentowane fotografie to dowód na to, że nasze miasto nieustannie tętniło życiem. Nad Brdą rodziły się nowe miłości, zawierano prawdziwe przyjaźnie, świętowano narodziny dzieci, żegnano bliskich. W sumie zobaczymy tam niemal setkę różnych historii, których wspólnym mianownikiem są mieszkańcy wyjątkowego miasta nad Brdą – a od 100 lat niepodległej Bydgoszczy. Wystawa potrwa do końca lutego.

Wystawa „Moja rodzina, moje miasto na historycznej fotografii” zostanie otwarta w sobotę (18 stycznia) o godz. 12 na Moście Staromiejskim.

Tego samego dnia odbędzie się kolejna uroczystość związana z obchodami. Poczet Dębów Honorowych wzbogaci się o Dąb Stulecia. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 18 stycznia o godz. 13 w Alei Ossolińskich. Uroczyste odsłonięcie tabliczki odbędzie się z udziałem rodziny pierwszego komisarycznego prezydenta Bydgoszczy Jana Maciaszka.

Uroczystość oznaczenia dębu „100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski” - aleja Ossolińskich, sobota, 18 stycznia, godz. 13.00

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe