Znamy wyniki konkursu "Jestem bezpieczny na drodze"

  • 17.01.2020, 09:10
  • KB
Znamy wyniki konkursu "Jestem bezpieczny na drodze" KWP Bydgoszcz
W środę (15 stycznia) o godz. 10.00 w budynku Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przy ul. Iławskiej został rozstrzygnięty XVII Powiatowy Konkurs Plastyczny pn. "Jestem bezpieczny na drodze". W podsumowaniu konkursu wzięło udział 20 dzieci szkół podstawowych z powiatu bydgoskiego, które przyjechały na finał wraz z rodzicami.

Piękne prace plastyczne przygotowane przez najmłodszych dotyczyły szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wykonane były rożnymi technikami.

Finalistów przywitał oficjalnie Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy podisnp. Tomasz Meyze oraz Dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy Pan Tomasz Federowicz. Komisja konkursowa, która oceniała prace wyłoniła zwycięzców konkursu oraz wyróżniła pozostałe dzieci za pomysł i pracę włożoną w przygotowanie małych arcydzieł. Nagrody wręczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy oraz Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
· I miejsce: Rozalia Pęcak ze Szkoły Podstawowej w Sicienku,
· II miejsce: Urszula Mróz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Solcu Kujawskim,
· III miejsce: Tomasz Kłodziński ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie.

Wyróżnione prace wykonane były przez dzieci ze Szkół Podstawowych w Samsiecznie, Łochowie, Strzelewie, Sicienku, Maksymilianowie, Żołędowie, Mąkowarsku, Sitowcu, Solcu Kujawskim, Trzemiętowie, Wtelnie, Wojnowie, Koronowie i Ostromecku

Po wręczeniu wszystkich nagród funkcjonariusze przygotowali dla dzieci niespodziankę, którą było spotkanie z psem policyjnym i jego opiekunem. Przewodnik psa służbowego wraz z swoim czworonożnym partnerem opowiedział o swojej pracy oraz omówił zasady postępowania przy spotkaniu z obcym psem. Kolejną atrakcją dla najmłodszych była wizyta na policyjnym parkingu, gdzie dzieciaki miały niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska policyjne radiowozy wykorzystywane do służby w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Bydgoszczy. Policjanci zademonstrowali oznakowane BMW, łódź, oraz radiowozy wykorzystywane do obsługi zdarzeń drogowych, które wyposażone są w sprzęt do ratowania życia oraz profesjonalnego zabezpieczenia miejsca wypadku drogowego. Korzystając z okazji policjanci porozmawiali również z dziećmi na temat elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie jesienno-zimowym poprawiają ich bezpieczeństwo na drodze.

Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu "Jestem bezpieczny na drodze" życząc udanych i przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych.

Autor: asp. Sebastian Rink
Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy

KB

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe