W Werandzie poczujemy klimat lat 20-tych! Restauracja wygrała konkurs na "lokal z epoki"

  • 14.01.2020, 12:06
  • KB
W Werandzie poczujemy klimat lat 20-tych! Restauracja wygrała konkurs na "lokal z epoki" mat. restauracji Weranda facebook.com/werandabydgoszcz
Znamy wyniki konkursu na lokal z epoki. Dzięki restauratorom, którzy wzięli udział w naszym konkursie, bydgoszczanie będą mieli okazję poczuć klimat lat 20-tych. Rocznicowy weekend, 18-20 stycznia zapowiada się bardzo smakowicie.

Z okazji obchodów 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski ogłosiliśmy konkurs na restaurację lub lokal,w którego wnętrzu przeniesiemy się do lat 20-tych ubiegłego wieku i zasmakujemy potraw tamtego okresu. Zwycięzcą konkursu została Restauracja Weranda, która przygotowała szereg atrakcji dla klientów i tym samym dołączyła do wspólnego świętowania. Weranda otrzymała nagrodę w wysokości 5 tys. złotych oraz certyfikat „Lokalu z epoki”. Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych otrzymała Restauracja Apteka, tysiąc złotych i trzecie miejsce trafiło do Restauracji Karramba.

W dniach 18-20 stycznia Weranda zamieni się w nastrojowy salonik z lat 20-tych minionego wieku. Z tej okazji we wnętrzu pojawią się meble i inne bibeloty nawiązujące do lat 20-tych. Zobaczymy tam oryginalne fotele, sofy, gramofon, stary globus, maszynę do pisania, a także stylizowaną zastawę. W głównych salach restauracji obejrzymy wystawę fotografii bydgoskich artystów Katarzyny Grys i Piotra Gutkowskiego pt. „RetroPortret Bydgoszczan”. Restauracja zaprasza również gości przebranych w strojach z epoki, którzy będą mogli sfotografować się w saloniku sprzed wieku. Będzie to znakomita pamiątka z historią w tle.

1. miejsce w konkursie należy do Restauracji Weranda zlokalizowanej w parku Kazimierza Wielkiego. Weranda mieści się przy Hotelu Bohema, którego wnętrze nawiązuje do epoki. Część mebli i bibelotów zostanie przeniesiona do restauracji – będzie okazja nie tylko skosztować potraw z wyjątkowego menu, ale też zrobić sobie zdjęcie w historycznym entourage’u. Komisja konkursowa doceniła autorów koncepcji Restauracji Weranda za dbałość o szczegół – zarówno aranżacja wnętrz, stylistyka strojów, muzyka i karta dań kompleksowo wpisują się w charakter lat 20-tych XX wieku i najwierniej odtwarzają klimat tamtych czasów. Na odwiedzających czekać będzie specjalnie przygotowane menu z epoki – w nim m.in. pierś z gołębia, kwaśnica, śledź Matias z palonym żółtkiem czy ulipki z pianą. Weranda zaprasza w dniach 18-20 stycznia.

2. miejsce w konkursie zajęła Restauracja APTEKA przy ul. Niedźwiedzia. To miejsce będzie wyróżniało się już od wejścia. Elewacja kamienicy zostanie podświetlona biało-czerwonymi barwami, w menu znajdziemy kaczkę wolności oraz królika marszałka, a tle słyszeć będziemy polską muzykę z lat 20-tych. Restautacja Apteka zaprasza w dniach 18-20 stycznia.

3. miejsce przypadło Restauracji Karramba, znajdującej się na Starym Rynku. W czasie obchodów znajdziemy tam specjalne menu inspirowane daniami serwowanymi w lokalach gastronomicznych na początku XX wieku. W głośnikach usłyszymy Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Hannę Ordonównę i Tadeusza Faliszewskiego. W tym miejscu zmieni się także wygląd stolików oraz obsługi – to wszystko sprawi, że goście przeniosą się w czasie.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem rocznicowych obchodów, który znajduje TUTAJ.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe