Zakończono ważne inwestycje na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP

  • 13.01.2020, 11:10
  • KB
Zakończono ważne inwestycje na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP UTP
W ubiegłym tygodniu na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego miało miejsce oficjalne otwarcie nowych pomieszczeń dydaktycznych w obiektach przy ulicy Mazowieckiej w Bydgoszczy.

Oprócz zakończenia ważnego remontu elewacji dwóch budynków, generalnego remontu dachu Wydziału, wykładowcy i studenci zyskali nową jakość nauczania –  laboratoria i sale wykładowe wyposażono w 26 interaktywnych monitorów AVTEK Touchscreen 5 Connect Plus. Zainstalowane monitory wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K/UHD oraz są wyposażone w ekran dotykowy. Sprzęt pozwala na podłączenie różnych typów urządzeń (tablet, smartfon) zarówno za pomocą kabla, jak i bezprzewodowo. Dzięki inwestycji w nowoczesne monitory interaktywne Wydział zyskał możliwość prowadzenia na uczelni spotkań i zajęć w zupełnie nowy, przystępny i kreatywny sposób.

W efekcie przeprowadzonej inwestycji Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt zyskał 17 monitorów 65”, w tym 9 sztuk mobilnych, znajdujących zastosowanie w wydziałowych laboratoriach, 5 monitorów 75” i 4 monitory 85”. Wszystkie monitory mają wbudowane komputery z systemem Windows 10. W wyremontowanych salach dydaktycznych zostały zainstalowane dodatkowe monitory dla studentów podnoszące komfort pracy podczas wykładów. Można uznać, że czasy projektorów multimedialnych, czarnych tablic i kredy na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt przeszły bezpowrotnie do historii.

Obok rewolucji technologicznej Wydział wzbogacił się o światowej klasy, nowoczesne fantomy i modele zwierząt umożliwiające studentom poznawanie ich fizjologii i anatomii. Na modelach krów będą uczyć się ręcznego dojenia oraz przeprowadzania sztucznej inseminacji.  Lateksowe szczury umożliwią pobranie sztucznej krwi z ogona oraz pozwolą na wprowadzenie sondy do żołądka. Na fantomach psów prowadzone będą ćwiczenia z zakresu niesienia pierwszej pomocy, a także pozwolą zdobyć doświadczenie w nauce fizjoterapii zwierząt.

Ponadto Wydział wyposażono kompleksowo w najnowsze meble laboratoryjne, dygestoria i pozostałą infrastrukturę 9 specjalistycznych laboratoriów badawczych
i dydaktycznych, a także uruchomiono nowoczesne prosektorium. Od podstaw wyremontowano także całe zaplecze socjalne dla pracowników i studentów.

Studenci Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt zyskali również nową strefę relaksu dzięki wsparciu współpracującej ściśle z uczelnią firmą Lely. Całość zrealizowanej inwestycji wyniosła ponad 2,6 mln złotych.

 

 

 

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe