Muzyczna audycja artystów Filharmonii Pomorskiej dla seniorów

  • 13.01.2020, 10:45
  • KB
Muzyczna audycja artystów Filharmonii Pomorskiej dla seniorów Materiały prasowe
Informujemy o kolejnej audycji muzycznej Filharmonii Pomorskiej dla seniorów, która odbędzie się we wtorek 21 stycznia 2020 r. o godz. 11:30 w sali widowiskowej przy ul. Piwnika-Ponurego 10 w Fordonie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny Seniorów, na kolejną audycję muzyczną w wykonaniu artystów Filharmonii Pomorskiej, która odbędzie się w sali widowiskowej przy ul. Piwnika-Ponurego 10 w Bydgoszczy-Fordonie we wtorek 21 stycznia 2020 r. o godz. 11:30.

Tak się składa, że styczniowa audycja przypada w Dzień Babci i w przeddzień Dnia Dziadka. To doskonała okazja, by świąteczne przedpołudnie spędzić w miłym towarzystwie innych melomanów i pięknej muzyki :)

Temat audycji:
Dur kontra moll

Harmonia to kolejny element, niezbędny by skomponować utwór muzyczny. Porządkuje ona współbrzmienie dźwięków w utworze, nadaje muzyce określony charakter i nastrój. Muzyka opiera się na uważanych za wesołe skalach durowych albo uchodzących za smutne, skalach mollowych. Podczas styczniowego spotkania sprawdzimy jakie uczucia wywołuje marsz weselny, a co czujemy podczas słuchania marsza żałobnego. W ramach muzycznego eksperymentu wymienimy dur na moll w znanych utworach.

Wstęp: 6 zł, grupy zorganizowane: 5 zł/osoba

Rezerwacja miejsc pod nr tel. (52) 343 66 67 wew. 224

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe