Policjant z Bydgoszczy "sprząta swój kawałek Polski" [FOTO]

  • 09.01.2020, 11:40
  • KB
Policjant z Bydgoszczy "sprząta swój kawałek Polski" [FOTO] KWP Bydgoszcz
W niecodzienny sposób spędza swój czas wolny policjant z Wydziału Techniki Kryminalistycznej bydgoskiej komendy sierż. szt. Marcin Sikora. Jak mówi „sprząta swój kawałek Polski”. Plan związany ze sprzątaniem osiedla oraz lasów w okolicy Bydgoszczy i Białych Błot realizuje od września ubiegłego roku. Rezultat to 114 worków śmieci o pojemności 120 litrów oraz odpady wielkogabarytowe, m. in.: około 60 opon samochodowych, 3 telewizory, drzwi wejściowe, fragmenty mebli, elementy ogrodzenia, części samochodowe i inne.

Pomysł narodził się na przełomie września i października 2019 roku, kiedy sierż. szt. Marcin Sikora wziął udział w akcji Sprzątanie Świata 2019. Stwierdził wówczas, że „W tym roku posprzątam mój kawałek Polski!” Od planu przeszedł do czynów. Zaczął od sprzątania terenów w rejonie osiedla Górzyskowo w Bydgoszczy. Sam zebrał 114 worków śmieci o pojemności 120 litrów oraz odpady wielkogabarytowe, m. in.: około 60 opon samochodowych, 3 telewizory, drzwi wejściowe, fragmenty mebli, elementy ogrodzenia, części samochodowe i inne. Worki, rękawiczki ochronne oraz wywóz zebranych śmieci zapewnili pracownicy Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Po zakończonej wówczas pracy policjant zamieścił post z podsumowaniem akcji na swoim profilu na portalu społecznościowym. Otrzymał wiele pozytywnych komentarzy oraz wiadomości od osób, które zainspirowane skalą jego pracy również zaczęły sprzątać lasy i tereny zielone. To świadczyło nie tylko o tym, że zainspirował inne osoby, ale również utwierdził się w przekonaniu, że należy działać dalej. Kolejne kilkadziesiąt worków śmieci zebrał w lasach w rejonie Bydgoszczy i Białych Błot.

By móc pójść krok dalej, w grudniu 2019 roku, ukończył szkolenie Bydgoski Inkubator NGO 2019 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Policjant planuje założyć organizację pozarządową, która będzie zajmować się ochroną środowiska m.in. poprzez  regularne organizowanie akcji sprzątania lasów i innych terenów zielonych.

Gratulujemy postawy godnej pochwały.

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe