IV LO będzie świętować stulecie powrotu Bydgoszczy do Polski

  • 08.01.2020, 13:01
  • KB
IV LO będzie świętować stulecie powrotu Bydgoszczy do Polski KB
Nauczyciele i młodzież z IV LO chcą szczególnie upamiętnić 100. rocznicę powrotu miasta do Polski. Zapraszają do wspólnego świętowania. W programie: konferencja naukowa, koncert szlagierów niepodległej Polski, rekonstrukcja historyczna oraz wystawa prac plastycznych, literackich i fotograficznych uczniów.

Dyrekcja szkoły na Błoniu przygotowała wyjątkowy projekt pn. „Czwórka świętuje Stulecie Odzyskania przez Bydgoszcz Niepodległości”. Najbliższe tygodnie to wyjątkowy czas dla Bydgoszczy, więc nauczyciele i młodzież z Czwórki chcą upamiętnić okrągłą rocznice poprzez organizację wielu wydarzeń.

Zapraszają do wspólnego świętowania. W szkole będzie można obejrzeć ekspozycję „Należy stworzyć niepodległe państwo polskie (…) z wolnym dostępem do morza. Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918 -1920”. Wystawa została przygotowana przez dr Kamilę Churską oraz dr Barbarę Męczykowską z Instytutu Pamięci Narodowej. W szkole znajduje się również wystawa prac uczniów, które zostały wyróżnione w konkursach.

Program wydarzeń:
13 stycznia (poniedziałek)
godz. 10 -13 – Turniej miejski debat oksfordzkich „Bydgoszcz nie jest miastem pozbawionym tożsamości”, „Bydgoszcz daje swoim mieszkańcom możliwość do wszechstronnego rozwoju”. Debatować będzie młodzież z I,III i IV LO oraz Technikum Ekonomicznego nr 1.
14 stycznia (wtorek)
godz. 10.35 – Koncert szlagierów niepodległej Polski i o Bydgoszczy – zespół Verte
godz. 11 – Polonez dla Bydgoszczy w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej ZS Elektronicznych
15 stycznia (środa)
godz. 11 – 13 – rekonstrukcja historyczna wraz z wykładem „Polskie formacje w okresie walk o odzyskanie przez Polskę niepodległości”- pokaz umundurowania, oporządzenia i uzbrojenia polskich żołnierzy w latach 1920 – 1921
16 stycznia (czwartek)
godz. 11 -13 - konferencja naukowa
• Powrót Bydgoszczy do Macierzy w 1920 r. – prof. UKW dr hab. Zdzisław Biegański
• Kultura w niepodległej Bydgoszczy – prof. WSG dr Marek Chamot
• Bydgoszczanie wobec odzyskania niepodległości w 1920r. – dr Krzysztof Osiński
17 stycznia (piątek)
godz. 10.35 pokaz mody – lata 20, lata 30 – konkurs na najlepiej przebraną klasę.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe