Pomóż uratować czyjeś życie. Rejestracja Dawców szpiku z Fundacją DKMS

  • 03.01.2020, 12:03
  • KB
Pomóż uratować czyjeś życie. Rejestracja Dawców szpiku z Fundacją DKMS ZA
Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek ​macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. 4 stycznia w Zielonych Arkadach odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku w bazie Fundacji DKMS.

W pierwszy weekend stycznia w godzinach 9:00-21:00 będzie można wesprzeć walkę z nowotworami krwi, biorąc udział w akcji rejestracji potencjalnych Dawców w bazie Fundacji DKMS.

Kto może zostać Dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny Dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

Akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku lub komórek macierzystych odbędzie się 4 stycznia w godzinach 9:00-21:00 na Placu Eventowym w Zielonych Arkadach. Pomóc może każdy – rejestracja nic nie kosztuje, a może uratować ludzkie życie. 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe