Zakończono budowę ronda na Osiedlu Błonie

  • 29.12.2019, 13:33
  • KB
Zakończono budowę ronda na Osiedlu Błonie KB
Jak podaje ZDMiKP, zakończyła się budowa ronda na zbiegu ulic Wł. Broniewskiego oraz Stawowej. Równocześnie na Błoniu poprawione zostało bezpieczeństwo w kilku innych punktach. W tym roku modernizowano oświetlenie, chodniki i przejścia dla pieszych.

W ramach inwestycji u zbiegu ulic Stawowej i Broniewskiego zbudowano wyspę centralną i przebudowano 4 wloty ulic. Jezdnie przed rondem rozdzielono niewielkimi azylami, które umożliwiają pieszym przejście na drugą stronę ulicy w dwóch etapach. Dodatkowo odpowiedni profil wlotów wymusi ostrożniejszą jazdę.

Przebudowano też chodniki przylegające do nowych jezdni. Wokół wyspy centralnej i na łukach wydzieliliśmy dodatkowe, zabrukowane powierzchnie, które ułatwią manewry szczególnie większym pojazdom, m.in. autobusom. Wykonawca sprawnie zrealizował zadanie w ciągu zaledwie 2 miesięcy. Z początkiem stycznia, po uzyskaniu odpowiednich parametrów zapraw betonowych całe nowe skrzyżowanie z ruchem okrężnym udostępnione będzie dla ruchu. Na stałą trasę wrócą autobusy linii nr 57.

W poprzednich latach rondo powstało również na połączeniu ul. Stawowej i 16 Pułku Ułanów Wlkp. Na tej drugiej ulicy w ostatnich tygodniach na wysokości ul. Waryńskiego zainstalowano również dodatkowy azyl dla pieszych. Wyremontowano też chodniki m.in. na ul. Waryńskiego.

W grudniu na Szubińskiej uruchomiono też dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych na wysokości ul. Łabiszyńskiej i klubu „Lotnik”. Więcej informacji o inwestycjach o innych zrealizowanych inwestycjach na Szubińskiej znajduje się TUTAJ

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
błoniarz
błoniarz 31.12.2019, 22:03
zakończono a płoty stoją

Pozostałe