Biegowe Pory Roku i Mikołajki. W weekend działo się na Zawiszy!

  • 16.12.2019, 12:56
  • KB
Biegowe Pory Roku i Mikołajki. W weekend działo się na Zawiszy! Materiały prasowe Zawisza
Za nami dwa wydarzenia, które odbyły się w niedzielę 15 grudnia na obiektach Zawiszy. Biegiem „Zimowa ZaDymka” zakończył się cykl „Biegowe Pory Roku”.

W zawodach wzięło udział blisko 250 zawodników startujących na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. Trasa biegu poprowadzona była inaczej niż poprzednie starty tegorocznego cyklu, bowiem start i meta zostały zlokalizowane na obiektach Zawiszy. Dotąd uczestnicy ścigali się wyłącznie na terenie bydgoskiego Myślęcinka.

Zwycięzcami „Zimowej Zadymki” w kategorii open zostali: Maciej Maćkowski i Iza Murawska w biegu na 5 km oraz Dariusz Bąk i Angelika Pilakowska. W klasyfikacji generalnej cyklu (łączny czas 4 biegów) wygrywali: Agnieszka Woszczyk i Maciej Maćkowski (5 km) oraz Patrycja Bohdanowicz i Zdzisław Sulkowski (10 km). Pełne wyniki znajdują się na stronie: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4770

Wręczenie nagród zwycięzcom cyklu (wręczającym był Paweł Wojciechowski) oraz odbiór pamiątkowych medali odbyło się w hali tenisowej CWKS Zawisza podczas „Mikołajek z Zawiszą”. To wydarzenie cieszyło się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Główną atrakcją „Mikołajek” był olbrzymi dmuchany tor przeszkód, przygotowany przez Centrum Zabaw i Trampolin Park 17. Ponadto swoje stanowiska w czasie imprezy wystawiły stowarzyszenia należące do CWKS „Zawisza”: CWKS Zawisza Stowarzyszenie Kajakowe, CWKS Zawisza Stowarzyszenie Wioślarskie, CWKS Zawisza Klub Gimnastyczny, SP Zawisza Bydgoszcz, CWKS Zawisza Klub Strzelecki, CWKS Stowarzyszenia Boksu i Sztuk Walki, MUKS CWZS Bydgoszcz i CWKS Zawisza – Podnoszenie Ciężarów.

Atrakcją dla małych i dużych dzieci był telebim, na którym można było zagrać w kultowe gry wideo lat 90.: Super Mario, Tank, Street Fighter czy Bomberman. Stanowisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem małych dzieci, które miały okazję poznać, w jakie gry grali ich rodzice oraz…samych rodziców, którzy mogli przypomnieć sobie erę gier telewizyjnych.

Ważnym wydarzeniem imprezy była zbiórka pieniędzy na Fundację Zawisza, promującą młodych sportowców naszego Klubu oraz zbiórka krwi w specjalnym krwiobusie ustawionym przed halą tenisową Zawiszy. A wszystko odbyło się w rodzinnej, sportowej atmosferze.

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe