To już pewne! Hotel "Brda" zamyka się. Powstanie apartamentowiec

  • 13.12.2019, 09:52
  • KB
To już pewne! Hotel "Brda" zamyka się. Powstanie apartamentowiec KB Plany na zagospodarowanie budynku zapowiadają się obiecująco. Nowy obiekt będzie nowoczesnym apartamentowcem
Hotel "Brda" to bardzo dobrze znany bydgoszczanom trzygwiazdkowy obiekt zlokalizowany w centrum miasta, przy ulicy Dworcowej. Warto wiedzieć, że budowę rozpoczęto w roku 1967, a zakończono w roku 1972. Wykonawcą inwestycji było Bydgoskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Miejskiego. Koszt inwestycji wyniósł 50 mln złotych.

Obecnie właściciele budynku mają inny pomysł na zagospodarowanie tego miejsca. Wiadomo, że w 2019 złożono w Urzędzie Miasta wniosek o zmianę przeznaczenia obiektu na budynek mieszkalny z funkcją usługowo-handlową na parterze. Budynek ma być rozbudowany i podwyższony o 1 piętro. 

Inwestycja będzie obiektem nowoczesnym o charakterystycznym i ciekawym wyglądzie, ma też doskonale wpisać się w architekturę centrum miasta. Budynek zostanie przebudowany na elegancki apartamentowiec i zyska nowe życie. 

Hotel zostanie zamknięty 22 grudnia br. O szczegółach tej sprawy będziemy informować na bieżąco.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe