Nie rozstrzygnięto konkursu na dyrektora Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

 • 11.12.2019, 15:35
 • KB
Nie rozstrzygnięto konkursu na dyrektora Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy… fot. ilustracyjna
10 grudnia 2019 roku w Urzędzie Miasta Bydgoszczy odbyło się drugie posiedzenie Komisji Konkursowej powołanej zgodnie z załącznikiem nr 1 do Zarządzenia Nr 720/2019 Prezydenta Miasta Bydgoszczy z dnia 19 listopada 2019 roku, w pełnym składzie:
 1. Iwona Waszkiewicz – Przewodnicząca Komisji – przedstawiciel Prezydenta Miasta Bydgoszczy;
 2. prof. dr hab. Dariusz Markowski - przedstawiciel Prezydenta Miasta Bydgoszczy;
 3. Magdalena Zdończyk - przedstawiciel Prezydenta Miasta Bydgoszczy;
 4. Paweł Jaskanis - przedstawiciel Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego;
 5. Lech Karwowski - przedstawiciel Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego;
 6. Monika Kosteczko-Grajek - przedstawiciel Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przy Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego;
 7. Józef Łoś - przedstawiciel Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przy Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego;
 8. Piotr Górajec – przedstawiciel Stowarzyszenia Muzealników Polskich;
 9. Jolanta Chmara – przedstawiciel Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Bydgoskiego;
 10. prof. dr hab. Jacek Woźny – przedstawiciel Rady Muzeum przy Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy;
 11. dr hab. Tomasz F. de Rosset, prof. UMK – przedstawiciel Rady Muzeum przy Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Celem drugiego posiedzenia Komisji Konkursowej było przeprowadzenie rozmów z 6 kandydatami na dyrektora Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu.

Byli to:

 1. Damian Burzyński;
 2. Katarzyna Gębarowska;
 3. Wacław Kuczma;
 4. Magdalena Suchorska;
 5. Tomasz Sypniewski
 6. Marcin Zdanowski.

Po wysłuchaniu autoprezentacji wszystkich kandydatów i przeprowadzeniu rozmów z kandydatami, odbyła się wewnętrzna dyskusja członków komisji, po czym przystąpiono do procedury głosowania. W wyniku głosowania żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości głosów – minimum 6 głosów „za”. Tym samym Komisja nie rekomendowała żadnego z kandydatów, a konkurs pozostał nierozstrzygnięty.

Zgodnie z przepisami ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, konkurs będzie ogłoszony ponownie. Do czasu powołania nowego dyrektora MOB, planowane jest  powierzenie pełnienia obowiązków dyrektora instytucji jednej z zastępczyń dyrektora MOB.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe