Za nami akcja "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem"

  • 10.12.2019, 14:29
  • KB
Za nami akcja "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem" KWP Bydgoszcz
W poniedziałek (9.12.2019 r.) o godz. 14:30 w Hali Sportowej-Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy odbyła się XI edycja akcji profilaktycznej „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” organizowanej przez Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

Ideą „Bezpieczeństwa ze Świętym Mikołajem” jest aktywizacja dzieci i zapewnienie im niecodziennej rozrywki  i zabawy w połączeniu z edukacją na temat bezpieczeństwa. W akcji wzięło udział około 3 tysięcy dzieci z całego województwa kujawsko–pomorskiego.

Imprezę poprowadzili funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Partnerami tegorocznej edycji „Bezpieczeństwa ze Świętym Mikołajem” byli: Fundacja Wielka Rodzina, nieformalna Grupa Sławek i Przyjaciele, Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw Cuiavia, Grupy producentów Agros Sp. z o. o. Blinkee.city.

Organizatorzy zapewnili ciekawy program artystyczny pokazy, przedstawienia profilaktyczne i występy artystyczne.

Jak co roku były to przedstawienia profilaktyczne, przygotowane przez kujawsko-pomorskich policjantów. Omówiono w nich zagrożenia związane z korzystaniem z smartfonów i hulajnóg elektrycznych. Ponadto poruszono problematykę bezpiecznego korzystania z internetu w kontaktach z osobami obcymi, a także przemocy rówieśniczej.

Występy artystyczne uświetnili znani z turniejów w kraju i za granicą tancerze  grupy Prototyps z Nakła nad Notecią pod opieką Pana Fabiana Tofila oraz instruktorki zumba fitness i zumba kids P. Emilia Okońska i P. Magda Kubicka.Specjalny występ został przygotowany również przez Polfinka maskotkę kujawsko-pomorskiej Policji. Wielkie emocje wywołało zatrzymanie groźnych przestępców, gdzie szczególna rolę odegrały policyjne psy, których pokazy umiejętności zawsze budzą szczególne emocje.  Na koniec wszystkie dzieci uczestniczące w akcji bawiły się w rytmie zumby z energetycznymi instruktorkami P. Magdaleną i P. Emilią.

Podczas tego wydarzenia zainaugurowana została akcja Caritas pod hasłem "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Jego Ekscelencja Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej Ksiądz Biskup Jan Tyrawa, Dyrektor CARITAS Diecezji Bydgoskiej Ks. Prałat Wojciech Przybyła, Kapelan Kujawsko-Pomorskiej Policji Ks. Prałat Stanisław Kotowski, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski P. Józef Ramlau, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty P. Marek Gralik, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała,  p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Mariusz Sobiecki, Dyrektor Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw Cuiavia P. Wojciech Muszyński, Prezesa Grupy producentów Agros Sp. z o. o.  P. Adam Różycki.

KB

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe