Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Czy Bydgoszcz świeci najpiękniej? Rozpoczyna się 11. edycja konkursu "Świeć się z Energą"

Które miasto tym razem okaże się zwycięzcą plebiscytu na najładniej oświetlone w Kujawsko-Pomorskim? Już po raz jedenasty Grupa Energa zainaugurowała świąteczną akcję, „Świeć się z Energą”. Które miasto tym razem oczaruje Polskę blaskiem i sięgnie po tytuł tego najpiękniej rozświetlonego? Głosujcie na swoich faworytów i pomóżcie zadecydować, do których 16 miejscowości z całego kraju trafią warte 200 tys. zł. dobroczynne nagrody oraz kto zdobędzie tytuł Świetlnej Stolicy Polski.
Czy Bydgoszcz świeci najpiękniej? Rozpoczyna się 11. edycja konkursu "Świeć się z Energą"

Autor: Materiały prasowe

W każdym z 16 województw wyłonimy po jednym laureacie regionalnym i finaliście, a każdy z nich otrzyma na cele dobroczynne sprzęt AGD za 10 tys. zł. Zwycięskie miasto wygra natomiast warte aż 50 tys. zł. wysokiej jakości energooszczędne urządzenia AGD, które mogą pomóc mieszkańcom w trudnej sytuacji życiowej. Głosując codziennie każdy może pokazać, jak docenia świąteczne ozdoby swojego miasta i wesprzeć swój region w rywalizacji o wygraną.

Nagrody warte milion

Dzięki „Świeć się z Energą” wsparcie dotarło już do ponad 200 instytucji niosących pomoc i setek indywidualnych gospodarstw domowych w całej Polsce. Przekazany przez Energę energooszczędny sprzęt ułatwia ludziom codzienne życie, pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i wody oraz przyczynia się do lepszej troski o środowisko naturalne.

Całkowita kwota charytatywnego wsparcia, jakiego Grupa Energa udzieli w ramach akcji, przekroczy w tym roku 1 mln zł – mówi kierujący Grupą Energa Grzegorz Ksepko – Podczas dotychczasowych dziesięciu edycji udało nam się pomóc domom dziecka, seniorom i potrzebującym rodzinom. Cieszę się, że w tym roku znowu wspólnie przekażemy wsparcie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne – dodaje prezes.

 

Jak zgłosić miasto do konkursu i włączyć się do rywalizacji?

To proste! Mogą to zrobić urzędy miast, ale mogą też sami mieszkańcy – wystarczy wpisać adres swiecsie.pl, i wybierając kategorię „Moje Miasto” wysłać zdjęcie swojej bajecznie oświetlonej miejscowości, a tym samym zgłosić jej kandydaturę. Eliminacje są dwuetapowe. 6 grudnia rozpoczyna się rejestracja do etapu regionalnego, a od 11 grudnia do 2 stycznia wyłanianych będzie 16 zwycięzców wojewódzkich. Głosowanie w wielkim finale odbędzie się w dniach 7-15 stycznia, a oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020.

Które miasta świeciły się najpiękniej w „Świeć się z Energą”?

Podczas dotychczasowych edycji tytuł Świetlnej Stolicy Polski i cenne główne nagrody otrzymywały miasta z różnych regionów naszego kraju. Na przestrzeni ostatnich 10 lat w konkursie wygrywały: Rzeszów, Szczecin (dwa razy), Bielsko Biała (dwa razy), Połczyn-Zdrój (dwa razy) i Zamość (dwa razy). Rok temu zdaniem internautów i głosujących najładniej oświetlonym miastem okazał się Sędziszów Małopolski.

Rób świąteczne zdjęcia i wygrywaj nagrody

W ramach akcji „Świeć się z Energą” organizowany jest również konkurs fotograficzny. Nie musisz być profesjonalnym fotografem, żeby wziąć udział w zabawie. Wystarczy, że kochasz robić zdjęcia, na których uwieczniasz świąteczną atmosferę, choinkowe lampki czy piernikowe ciasteczka. Istnieje pięć kategorii tematycznych: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka.

Wykaż się niebanalnym kadrowaniem i ciekawą perspektywą. Bądź kreatywny! Prace oceniać będzie jury pod przewodnictwem znanej i doświadczonej fotograf Lidii Popiel. Jest ona również ambasadorem akcji. Głosowanie potrwa od 6 grudnia do 15 stycznia. Do wygrania bony pieniężne do realizacji w sklep.energa.pl o łącznej wartości ponad 30 tys. zł.

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Energa SA, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie, oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl. Więcej informacji o plebiscycie i konkursach w ramach „Świeć się z Energą” na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie. Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Danuta Treść komentarza: Dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tak magicznym spotkaniu. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 14:20 Źródło komentarza: Fotografia, literatura, Portugalia i muzyka. Wyjątkowy wieczór Piotra Jakuba Karcza w Bibliotece Londynek Autor komentarza: Ola Treść komentarza: A były jakieś "finanse" czy tajemnica wojskowa? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:30 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:11 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników za godne reprezentowanie swoich uczelni. Powodzenia w kolejnych zawodach! 💪🥋🏆 Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:08 Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: A są Mistrzostwa NATO? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 06:54 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Flo Treść komentarza: Szymon -tak dalej !! Data dodania komentarza: 15.06.2026, 14:29 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama