Absolwent Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z wyróżnieniem w finale czwartej edycji konkursu POLSKIEGO ZWIĄZKU PRZETWÓRCÓW TWORZYW SZTUCZNYCH

  • 09.12.2019, 13:29
  • KB
Absolwent Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z wyróżnieniem w finale czwartej edycji konkursu POLSKIEGO ZWIĄZKU PRZETWÓRCÓW TWORZYW SZTUCZNYCH Materiały prasowe
4 grudnia br. odbył się finał czwartej edycji konkursu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na najlepszą pracę dyplomową z zakresu tworzyw sztucznych. W tym roku gospodarzem finału był Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

Zwycięzcą czwartej edycji konkursu PZPTS został Daniel Mantaj, absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy za pracę pt.: „Modyfikacja właściwości palnych SPPUR/PIR odpadowym napełniaczem z przemysłu energetycznego”. Laureat otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł.

Rada Konkursu w trakcie obrad finałowych  zdecydowała o także przyznaniu dwu wyróżnień:  dla Michała Posadzego absolwenta Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy za pracę  „Konstrukcja formy laboratoryjnej do próbek do badań wykończenia powierzchni” oraz Dominika Zakrzewskiego za „Filamenty do druku 3D i ich testowanie” z Politechniki Gdańskiej.

Celem konkursu było promowanie nowatorskich technologii i organizacji procesu przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz upowszechnienie wiedzy na ich temat.

Do tegorocznej edycji konkursu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych zgłoszonych zostało 9 prac. Rada konkursu wyłoniła do ścisłego finału trzy prace.

W skład tegorocznej Rady konkursowej weszli:

  • Dr Maria Obłój - Muzaj – pracownik Instytutu Chemii Przemysłowej,
  • Dr inż. Krzysztof Bajer – Zastępca Dyrektora ds. Naukowo-Badawczych  Sieci Badawczej Łukasiewicz, Instytutu Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu,
  • Dr Krzysztof Garman – doktor chemii,  dyrektor R&D w  Circular Packaging Design sp. z o.o.,
  • Krzysztof Pieńkowski – wieloletni członek Zarządu PZPTS, prezes  ATT Polymers, spółki zależnej Grupy Azoty w Guben w Niemczech,
  • Dr Aneta Raszkowska-Kaczor adiunkt w Oddziale Przetwórstwa Materiałów Polimerowych w Toruniu, Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników,
  • Prezes Rady dr inż. Tadeusz Nowicki – Prezes PZPTS, a także prezes Grupy Ergis.

Serdecznie gratuluję zwycięzcy i wyróżnionym w tegorocznej edycji konkursu PZPTS. Mamy nadzieję, że kolejne będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem wśród utalentowanych absolwentów, a poziom prac konkursowych będzie stale rósł – powiedział Tadeusz Nowicki, Prezes Zarządu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, Prezes Grupy Ergis.

Pierwsza edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu tworzyw została zorganizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych w 2016 roku. Celem przedsięwzięcia jest promocja wśród młodzieży akademickiej tematów związanych z tworzywami sztucznymi i zachęcenie młodych ludzi do kształcenia się w tym kierunku.

PZPTS

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych (PZPTS) powstał w 1992 roku, jako organizacja skupiająca przetwórców tworzyw sztucznych działających na rynku polskim. Podstawowym celem PZPTS jest ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych w nim pracodawców poprzez konsultowanie projektów regulacji prawnych, działalność informacyjną na rzecz członków, rozpowszechnianie wiedzy o tworzywach sztucznych, kształtowanie właściwego wizerunku branży oraz promowanie postaw i inicjatyw ekologicznych.

 

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe