Święty Mikołaj i jego przyjaciele, czyli "Polfin" i "Serce Caritasu" w służbie dzieciom

  • 06.12.2019, 17:09
  • KB
Święty Mikołaj i jego przyjaciele, czyli "Polfin" i "Serce Caritasu" w… KWP Bydgoszcz
W ramach akcji "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem" organizowanej przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy odbył się niecodzienny przejazd Świętego Mikołaja, maskotki kujawsko-pomorskich policjantów „Polfinka” oraz „Serca Caritasu”, ulicami Bydgoszczy.

Dzisiaj (6.12.2019) w ramach akcji "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem" organizowanej po raz jedenasty przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy zorganizowany został niecodzienny przejazd pojazdu ze „Świętym Mikołajem”, maskotką kujawsko-pomorskich policjantów „Polfinkiem” oraz „Sercem Caritasu.

Już po raz czwarty w asyście policyjnego radiowozu świąteczny konwój wyjechał z siedziby Caritasu Diecezji Bydgoskiej do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Na miejscu Święty Mikołaj i jego przyjaciele tj. "Polfin" i "Serce Caritasu" zostali serdecznie przywitani przez dyrekcję i personel szpitala, a następnie odwiedzili wszystkie dzieci hospitalizowane, którym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Te niecodzienne odwiedziny oraz świąteczne upominki rozdawane przez Świętego Mikołaja i jego przyjaciół wywołały na twarzach małych pacjentów oraz ich rodziców uśmiechy radości. I o to właśnie chodziło!!!

Ten dzień jest wprowadzeniem do kolejnej odsłony "Bezpieczeństwa ze Świętym Mikołajem”, która odbędzie się 9 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy.

Autor:
kom. Adam Kumkowski
Specjalista
Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii
Wydziału Prewencji
KWP w Bydgoszczy

KB

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe