Cukiernicza mistrzyni Jowita Woszczyńska w Muzeum

  • 05.12.2019, 13:01
  • KB
Cukiernicza mistrzyni Jowita Woszczyńska w Muzeum fot.: Ezo Oneir
Przedświąteczne spotkanie z Jowitą Woszczyńską – mistrzynią świata w cukiernictwie na co dzień związaną z popularną cukiernią "Sowa" odbędzie się 12 grudnia o godzinie 17.00 w Centrum Edukacji Muzealnej, przy ul. Mennica 6.

Jowita Woszczyńska 20 października br. wywalczyła w Mediolanie złoty medal w prestiżowym konkursie "Cake Designers World Championship". Motywem przewodnim był temat: "Tradycja i kultura Twojego kraju". Dekoracja nagrodzonego wypieku zawiera liczne nawiązania do historii i folkloru Polski.

Nie brakuje także wątków regionalnych. Imponujący zwycięski tort przedstawia wybitne dla kultury narodowej postacie: malarza Jacka Malczewskiego (którego prace znajdują się w bydgoskim Muzeum), astronoma Mikołaja Kopernika, kompozytora i pianisty Frederyka Chopina. Spotkanie w Muzeum będzie okazją do wysłuchania opowieści o cukierniczym dziele, a także sposobnością do zobaczenia nagrodzonego tortu.

Dla uczestników bydgoska mistrzyni przygotowała niespodziankę - pokaz tworzenia dekoracji i ozdób do ciast. Autorka opowie o aktualnych trendach w cukiernictwie. Jest to pierwsze i jedyne w tym roku spotkanie z artystką w Bydgoszczy.

Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu. Liczba miejsc jest ograniczona.
 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe