Nielegalni przewoźnicy w Bydgoszczy złapani na gorącym uczynku

  • 02.12.2019, 15:27
  • KB
Nielegalni przewoźnicy w Bydgoszczy złapani na gorącym uczynku KWP Bydgoszcz
Policjanci z bydgoskiej „drogówki” wraz z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej podczas wspólnych działań kontrolowali prawidłowość przewozu osób. Celem wspólnych działań jest eliminowanie z ruchu nielegalnych przewoźników oraz tych, którzy łamiąc obowiązujące przepisy narażają bezpieczeństwo przewożonych osób. W trakcie kontroli ujawniono dwóch kierowców, którzy bez wymaganych dokumentów przewozili pasażerów.

W sobotę (30.11.2019) policjanci ruchu drogowego z bydgoskiej komendy wraz z inspektorami  Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej kontrolowali pojazdy ze zwróceniem uwagi na legalność i prawidłowość przewożonych pasażerów. Podczas działań funkcjonariusze dokonywali rutynowych kontroli pojazdów.

W dwóch przypadkach, w wyniku rozpytania pasażerów, skontrolowano dokumenty kierowców pod kątem wykonywania zarobkowego przewozu osób, jak również prawidłowego wyposażenia pojazdów (między innymi w taksometry i oznakowanie). Efektem kontroli było ujawnienie dwóch kierowców, którzy wykonywali przewóz drogowy osób, samochodem osobowym (zamawiane za pośrednictwem aplikacji) nie posiadając wymaganych dokumentów oraz badań lekarskich i psychologicznych. Dalsze postępowanie administracyjne w tych sprawach prowadzone będzie przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Skontrolowani anonimowi przewoźnicy stanowią nieuczciwą konkurencję w stosunku do licencjonowanych przewoźników drogowych.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe