W regionie rozpoczęły się kontrole miejsc przebywania bezdomnych

  • 28.11.2019, 12:44
  • KB
W regionie rozpoczęły się kontrole miejsc przebywania bezdomnych KWP
Zbliża się zima. Ponieważ okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury są niebezpieczny szczególnie dla osób bezdomnych, policjanci z Nakła już podjęli działania mające na celu pomóc tym osobom. Kontrole miejsc gdzie szukają schronienia bezdomni dzielnicowi prowadzili wspólnie ze strażą miejską i pracownikami MGOPS.

W zawiązku z nadchodzącą zimą oraz spadkiem temperatury, a także w trosce o osoby, które z różnych przyczyn nie mają dachu nad głową, wczoraj (27.11.19) nakielscy dzielnicowi wspólnie ze Strażą Miejską z Nakła oraz pracownikami socjalnymi z nakielskiego Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoczęli kontrole miejsc, w których schronienia przed zimnem szukają bezdomni.

Sprawdzano pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których jak wynika z rozpoznania policjantów mogą przebywać bezdomni. Wszystkie napotkane osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie powiatu placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg.  

Nakielska policja apeluje do mieszkańców powiatu, aby nie przechodzili obojętnie obok osób, które z  różnych przyczyn straciły dach nad głową. Szczególnie kiedy spada temperatura, pomoc tym osobom jest potrzebna, dlatego też informacje o miejscu przebywania bezdomnych należy przekazywać niezwłocznie do instytucji pomocowych bądź policji.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe