Miasto przygotowuje się do Świąt i wprowadza pierwsze zmiany w organizacji ruchu

  • 22.11.2019, 14:19
  • KB
Miasto przygotowuje się do Świąt i wprowadza pierwsze zmiany w organizacji… KB archiwum
Ratusz przygotowuje się wspólnie z innymi miejskimi jednostkami do organizacji Świątecznego Jarmarku na placu Teatralnym i moście Staromiejskim. W związku z tym w najbliższych dniach rozpocznie się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu. Podpisana będzie też umowa na świąteczną iluminację Bydgoszczy.

Pierwsze zmiany związane z jarmarkiem wprowadzone zostaną już w piątek (22 listopada). Od tego dnia zacznie obowiązywać zakaz zatrzymywania się na ul. Placu Teatralnym. Następnie od niedzieli (24 listopada) nastąpi zamknięcie ul. Mostowej i Placu Teatralnego (od ul. Grodzkiej do ul. Focha). Jednocześnie odwrócony zostanie kierunek w ruchu na ul. Grodzkiej przy spichrzach. Samochody będą mogły poruszać się wyłącznie w kierunku ul. Podwale.

Wjazd na zamknięte ulice będzie możliwy całodobowo dla pojazdów służb miejskich oraz zaopatrujących jarmark:
• od poniedziałku do czwartku w godz. 8-11 i 20-22,
• od piątek-niedziela w godz. 8-11 i 21-23,

Ruch pojazdów obsługujących banki przy Placu Teatralnym będzie dopuszczony w godzinach od 8 do 11.

W najbliższych dniach na ul. Mostowej i Placu Teatralnym montowana będzie infrastruktura Jarmarku. Ulica Mostowa może być wówczas całkowicie nieprzejezdna – szczególnie w momencie ustawiania świątecznych pawilonów z użyciem dźwigu. W dniach 4-5 grudnia stragany zaopatrywane mogą być przez całą dobę. Stała organizacja ruchu w tej części Starego Miasta zostanie przywrócona do 31 grudnia.

Warto dodać, że jutro (22 listopada) podpiszemy umowę na świąteczną iluminację miasta. Na efektownie podświetlone ulice, drzewa, mosty i inne ozdoby wydamy około 390 tysięcy złotych. W tym roku w Bydgoszczy pojawi się wiele nowości. Więcej informacji na ten temat znajduje się w tekście „Świąteczne dekoracje rozświetlą Bydgoszcz”.

O atrakcjach na tegorocznym Bydgoskim Jarmarku Świątecznym przeczytasz TUTAJ.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe