Dodatkowa sygnalizacja świetlna przy ul. Fordońskiej

  • 18.11.2019, 12:57
  • KB
Dodatkowa sygnalizacja świetlna przy ul. Fordońskiej fot. ilustracyjna
Jak podaje ZDMiKP po analizach natężeń ruchu, danych z policyjnych kontroli i rozmowach z przedstawicielami mieszkańców zdecydowano się na kolejne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo pieszych przy ul. Fordońskiej. Oprócz doświetlenia przejść zamontowana zostanie dodatkowa sygnalizacja świetlna.

W ubiegłym roku przy ul. Fordońskiej zainstalowano nowoczesne oświetlenie na wysokości posesji nr 428 w rejonie skrzyżowania z ulicą J. Brzechwy.

Doświetlenie kolejnych dwóch przejść

Teraz podobne prace prowadzone są przy dwóch kolejnych przejściach w Starym Fordonie. Wertykalne oświetlenie montowane jest na przejściach przy Magazynowej oraz Zakładach Zbożowych. Dodatkowe systemy lamp i opraw pozwalają kierowcom znacznie szybciej dostrzec pieszych, którzy znajdują się w strefie przejścia. W całym mieście w tym roku zamontowanych będzie 23 punkty.

Sygnalizacja z myślą o pieszych

Po rozmowach z przedstawicielami mieszkańców osiedla Brdyujście zdecydowano się również na budowę nowego bezpiecznego przejścia dla pieszych na wysokości ulicy F. Niewiteckiego, które będzie wyposażone w sygnalizację świetlną.

Po obu stronach ulicy Fordońskiej w obszarze Brdyujścia lokowane są kolejne obiekty handlowe, produkcyjne i usługowe, które generują coraz większy ruch pieszych. Z policyjnych raportów wynika, że Fordońska to jedna z ulic, gdzie kierowcy najczęściej nie przestrzegają ograniczeń prędkości. Jednocześnie z wnioskami o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu wystąpili do ZDMiKP mieszkańcy osiedla Brdyujście. Rozwiązanie zostało też pozytywnie zaopiniowane przez zespół do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego Miasta Bydgoszczy.

Sygnalizacja świetlna będzie uruchamiana przez pieszych za pomocą odpowiednich detektorów. Zarząd Dróg chce, by sygnalizacja powstała w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy dla tego zadania.

Pracujemy nad kolejnymi projektami

W ciągu ostatnich latach zdecydowano się na wprowadzanie szeregu rozwiązań zdecydowanie podnoszących bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Więcej informacji o stosowanych rozwiązaniach znajduje się w tekście „Stawiamy na bezpieczeństwo

Realizowanych jest szereg innych projektów, które mają poprawić przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów. Aktualnie przebudowujemy m.in. skrzyżowanie ulic Stawowej z Broniewskiego, doposażamy przejścia dla pieszych w Śródmieściu i na Miedzyniu i wprowadzamy azyle dla pieszych w rejonie skrzyżowania Glinki-Dąbrowa. Pracujemy też nad projektem doposażenie skrzyżowania ulic Głowackiego i Gajowej w progi zwalniające. Poza tym analizujemy możliwość zainstalowania na ul. Toruńskiej w Łęgnowie Wsi sygnalizacji świetlnej z detektorem prędkości pojazdów. Uruchamiałby on czerwony sygnał dopiero po zrejestrowaniu przekroczenia prędkości.

Wspólne decyzje

Na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Bydgoszczy z ubiegłego roku powołany został zespół do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego Miasta Bydgoszczy. Rozwiązania zapewniające mieszkańcom większy poziom bezpieczeństwa są konsultowane między innymi z udziałem przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz przedstawicielami środowisk pieszych, transportu publicznego i rowerzystów.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe