Akcja "50+ na drodze" w Bydgoszczy

  • 15.11.2019, 13:05
  • KB
Akcja "50+ na drodze" w Bydgoszczy fot. ilustracyjna
Dzisiaj (15.11.2019) rusza kolejna edycja akcji prewencyjnej "50+ na drodze", prowadzonej przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Głównym celem akcji jest zapoznanie uczestników ze zmianami w przepisach ruchu drogowego, sposobem udzielania pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia i doskonalenie techniki jazdy, która wynika z postępu technicznego w wyposażeniu pojazdów. Syndrom tzw. "starego kierowcy" nie jest odzwierciedleniem wieku, ale okresem jaki minął od otrzymania pierwszych uprawnień, a w wielu przypadkach rutyny za kierownicą pojazdu.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez funkcjonariuszy bydgoskiej komendy od 2015 roku wraz z partnerami: Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Stowarzyszeniem OPONEO Motorsport - Marcinem Gagackim, który jest mistrzem sportów samochodowych oraz Damianem Dębeckim Ratownikiem Medycznym Grupy Ratownictwa AUXILIUM – Ratownictwo Medyczne z Koronowa.

Plan szkolenia:

15.11.2019 r. w godz. 17:00 - 20:00 - świetlica KMP w Bydgoszczy, ul. Iławska 24:

· wykład z zakresu ratownictwa medycznego w aspekcie wypadków komunikacyjnych,
· wykład z zakresu zmian w przepisach ruchu drogowego i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

16.11.2019 r. w godz. 9:00 - 13:30 - spotkanie uczestników przy wejściu do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, przy ul. Wyszyńskiego 54:

· doskonalenie techniki jazdy z kierowcą rajdowym Marcinem Gagackim,
· ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy oraz użycia urządzenia AED,
· próbny egzamin mający na celu zapoznanie uczestników ze zmianami w sposobie egzaminowania.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe