Projekt "Szkoła Otwarta i Tolerancyjna" w Bydgoszczy

  • 14.11.2019, 16:42
  • KB
Projekt "Szkoła Otwarta i Tolerancyjna" w Bydgoszczy fot. ilustracyjna
Debata na temat tolerancji, rozmowy z cudzoziemcami, którzy mieszkają w Bydgoszczy, a także przedstawienie projektów i pomysłów na akcje promujące postawy otwartości na innych bez względu na pochodzenie, rasę, wygląd, poglądy, a także wyznanie oraz status społeczny i materialny – to wszystko na konferencji zorganizowanej w ramach miejskiego projektu „Szkoła otwarta i tolerancyjna”, która odbędzie się w najbliższy piątek, 15 listopada.

Bydgoski Projekt Miejski „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna” jest realizowany od 2017 roku. III edycja zostanie zainaugurowana podczas konferencji w piątek, 15 listopada w Auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Głównym celem programu jest stworzenie wspólnej platformy działań dla bydgoskiej społeczności uczniowskiej, promujących postawę tolerancji i otwartości na ludzi. Chodzi także o uwrażliwienie młodych na zagadnienie tolerancji, akceptacji i wielokulturowości, rozwijanie empatii u młodzieży, przezwyciężanie stereotypów i uprzedzeń, a także promocja wiedzy o mniejszościach etnicznych.

Podczas konferencji młodzież z bydgoskich szkół przedstawiać będzie swoje pomysły i projekty na akcje, które odbywać się będą w Bydgoszczy przez kolejny rok. Chodzi m. in. o kampanię reklamującą projekt, zorganizowanie ogólnopolskiej konferencji na temat dobrych praktyk związanych z szerzeniem tolerancji, a także organizacje happeningów i konkursów.

Podczas spotkania porozmawiać będzie można z trzema obcokrajowcami, którzy od lat mieszkają i pracują w Bydgoszczy. Będą to Bassam Aouil, psycholog i terapeuta pochodzący z Syrii, Ernest Essuman Mensah, nauczyciel z Ghany i Yi Wang, muzyk z Chin.

Uczniowie zaprezentują także swoje prace związane z konkursem Arka Noego – pokażą projekty przestrzenne dotyczące tego, co jako ludzkość chcielibyśmy po sobie zostawić potomnym.

Konferencja odbędzie się w piątek, 15 listopada o godz. 14.00 w Auli Copernicanum UKW.

Warto wiedzieć:

Program „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna” powstał na bazie kampanii Forum Obywateli Bydgoszczy zainicjowanej w styczniu 2017 roku pod nazwą „Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna”. Bydgoszczanie zrzeszeni w forum podjęli się szeroko pojętej działalności związanej z zapobieganiem nietolerancji, ksenofobii i agresji w relacjach społecznych.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe