Powiększa się żłobek przy ul. Brzozowej

  • 13.11.2019, 13:58
  • KB
Powiększa się żłobek przy ul. Brzozowej Materiały prasowe
Trwa rozbudowa żłobka przy ul. Brzozowej na Szwederowie. W nowo wybudowanym pawilonie znajdzie się aż 6 sal dla dzieci, powstaną też trzy nowe place zabaw. Dzięki tej inwestycji opieką będzie można objąć jeszcze więcej maluchów – w sumie powstanie aż 110 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3.

Nowy pawilon o powierzchni ponad 700 metrów kwadr. jest już gotowy – obecnie trwają prace związane z przyłączami wodno-kanalizacyjnymi, elektrycznymi i mechanicznymi. Rozpoczęły się także prace dotyczące zagospodarowania terenu. W najbliższym czasie rozpocznie się też budowa wewnętrznego parkingu.

W nowym budynku powstanie 6 sal wielofunkcyjnych dla maluchów, cztery łazienki, szatnie oraz tzw. „podkuchenki”, czyli pomieszczenia, do których trafiają posiłki przygotowane w kuchni. Wszystkie sale wyposażone będą w atestowane mebelki dziecięce, stoliki, krzesła, leżaki. Będą też zabawki i materiały dydaktyczne oraz terapeutyczne.

Wszystkie pomieszczenia dla dzieci wyposażone będą w klimatyzację oraz w podwieszane oczyszczacze powietrza. Okna i drzwi balkonowe będą wyposażone w rolety zewnętrzne, a ogrzewanie będzie podłogowe.

Z kolei w istniejącym budynku rozbudowana zostanie kuchnia. Planowany jest też remont elewacji.

Co ważne, na terenie przy żłobku powstaną aż trzy odrębne, w pełni wyposażone place zabaw. Maluchy będą mogły korzystać m. in. z wież ze zjeżdżalniami, tuneli, huśtawek i piaskownic.

W efekcie tej inwestycji, powstanie aż 110 nowych miejsc opieki dla najmłodszych. Nowy obiekt będzie komfortowo wyposażony i będzie spełniał najwyższe standardy. Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 6 mln zł.

W ramach zadania przewiduje się zatrudnienie 21 opiekunek oraz 4 pokojowych.

Przyjęcie dzieci do nowo wybudowanego pawilonu planowane jest na wrzesień 2020.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu unijnego w trybie „Zaprojektuj i wybuduj”. Uzyskaliśmy na to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 5 mln 115 tys. zł.

Więcej miejsc w bydgoskich żłobkach:

Od stycznia 2018 roku w ramach projektu „Bydgoskie Żłobki Plus” powstało 100 nowych miejsc w 5 żłobkach miejskich: w żłobku nr 12, 17, 18, 20 oraz w Żłobku Integracyjnym przy ul. Stawowej 1c. W placówkach zostały przeprowadzone prace remontowe i adaptacyjne, doposażono również w meble, sprzęt oraz pomoce dydaktyczne.

Miasto wspiera także niepubliczne żłobki i kluby dziecięce poprzez dotacje celowe. Podmioty prowadzące żłobki i klubiki mogą w każdym momencie wystąpić o dotację, która wynosi 400 złotych na dziecko oraz 500 złotych na dziecko posiadające orzeczenie o niepełnosprawności zamieszkałe na terenie Bydgoszczy. Środki wypłacane są miesięcznie po wcześniejszym złożeniu informacji o liczbie dzieci zapisanych na dany miesiąc. Dotacje obejmują zarówno miejsca dotychczas istniejące jak i nowoutworzone.

Warto zaznaczyć, że od momentu wprowadzenia dotacji (wrzesień 2018) do października tego roku liczba miejsc wzrosła o 562 i obecnie wynosi 710 (358 w żłobkach i 352 w klubikach dziecięcych).

Na dotacje celowe tylko w tym roku Miasto zabezpieczyło kwotę 3 mln 160 tys. zł

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe