Przed nami Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości

  • 08.11.2019, 11:12
  • KB
Przed nami Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości KB archiwum
W najbliższy poniedziałek 11. listopada w Bydgoszczy i Toruniu odbędą się uroczyste Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości. Plan oficjalnych uroczystości w województwie kujawsko-pomorskim poniżej.

Bydgoszcz

Zbliża się 101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wojewódzkie obchody święta rozpoczną się o godzinie 11.00 w Katedrze Bydgoskiej pw. św. św. Marcina i Mikołaja. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie celebrowana przez JE Biskupa Jana Tyrawę. Następnie wszyscy uczestnicy obchodów przemaszerują na plac Wolności, gdzie odbędzie się uroczystość patriotyczna, podniesienie flagi, odegranie hymny państwowego, złożenie wieńców oraz koncert Orkiestry Wojskowej. Do udziału zapraszamy również poczty sztandarowe.

Na obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Bydgoszczy zapraszają: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Dowódca Garnizonu Bydgoszcz gen. bryg. Dariusz Ryczkowski.

 

Toruń

W Grodzie Kopernika uroczystości rozpoczną o godz. 12.30 uroczystą mszą św. w Intencji Ojczyzny w Kościele Garnizonowym na pl. św. Katarzyny. Następnie odbędzie się uroczystość patriotyczna pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego połączona ze złożeniem kwiatów.

O godzinie 11.00 na Rynku Nowomiejskim rozpocznie się piknik patriotyczny, na który przygotowano szereg atrakcji m.in.: koncert piosenek 20- lecia międzywojennego czy spektakl historyczny przygotowany przez CK Zamek Krzyżacki. Piknik potrwa do godziny 16.

Między godziną 11, a 13 będzie można odbyć przejazd ulicami Torunia zabytkowym tramwajem, w którym zabrzmią pieśni patriotyczne.

W Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka o 12 rozpoczną się warsztaty plastyczne dla dzieci.

Na obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Toruniu zapraszają: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Dowódca Garnizonu Toruń ppłk Roman Piotrowski.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe