Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przyznano odznaczenia zasłużonym dla ochrony zdrowia

5 listopada w sali konferencyjnej im. Bydgoskiego Marca 1981 Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, odbyła się uroczystość wręczenia, przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, odznak honorowych „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, nadanych przez Ministra Zdrowia. W uroczystości uczestniczył również Wiceprzewodniczący Komisji Promocji i Ochrony Zdrowia Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego dr Przemysław Przybylski - wnioskodawca odznak.
Przyznano odznaczenia zasłużonym dla ochrony zdrowia

Autor: KPUW

Odznaka honorowa „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, to jednostopniowe resortowe odznaczenie cywilne nadawane przez Ministra Zdrowia tym, którzy swoją codzienną pracą, w sposób wyjątkowy od wielu lat służą drugiemu człowiekowi.

Gratulując odznaczonym wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podkreślał, jak wielkie znaczenie dla społeczeństwa ma praca przedstawicieli zawodów medycznych:

- To dla mnie ogromny zaszczyt wręczyć Państwu te zaszczytne odznaczenia. Mam świadomość, że trafią one do osób, które pełnią w społeczeństwie bardzo ważną rolę. Bardzo Państwu dziękuję, za poświęcenie, za codzienną, wymagającą ogromnej wiedzy, ofiarną służbę dla drugiego człowieka – mówił przedstawiciel rządu w województwie.

Laudację na cześć odznaczonych wygłosił Wiceprzewodniczący Komisji Promocji i Ochrony Zdrowia Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego dr Przemysław Przybylski. Podkreślił w niej osobiste zasługi i osiągnięcia wszystkich odznaczonych. Nawiązując do słynnego przemówienia Martina Luthera Kinga, wygłoszonego w 1963 roku w Waszyngtonie, „Have a Dream”, powiedział:

- My też mamy marzenie, aby mieć w województwie nowoczesną służbę zdrowia. To marzenie dzięki Państwu stało się faktem. Państwo pokazują, że maksyma „Chcieć, to znaczy móc” jest prawdziwa. Państwa pasja, Państwa zaangażowanie, Państwa doświadczenie, pokazały, że jest to możliwe. (…) W województwie kujawsko-pomorskim mamy 7,5 tysiąca medyków. Dziś nagradzamy dwudziestu. Nie bez kozery. Chcemy pokazać innym, że warto rozwijać swoją pasję, warto służyć człowiekowi, warto nieść nadzieję – mówił radny sejmiku.

Wojewoda przekazał również odznaczenia nadane 22 przedstawicielom świata medycznego naszego województwa przez Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego. Odznaczenia otrzymali: dr Marek Borkiewicz, dr Jacek Winczakiewicz, dr Lech Paweł Grzelak, dr Marian Stanisław Janowski, dr Marta Jasińska-Szetela, dr Marcin Zmudziński, dr Michał Kułakowski, dr Michał Kułakowski, Barbara Łukawska, dr Roman Łysek, dr Łukasz Wojnowski, dr Robert Pawluk, dr Jerzy Siekiera, dr Zyta Szumlańska, dr Artur Szumlański, Grażyna  Śmiarowska, dr Anna Wojtaszek, Krystyna Zaleska oraz dr Bożena Żurowicz.

Po wręczeniu odznak głos zabrał dr Michał Kułakowski – ordynator Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w szpitalu w Rypinie, który w imieniu wszystkich odznaczonych podziękował za wyróżnienia.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Danuta Treść komentarza: Dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tak magicznym spotkaniu. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 14:20 Źródło komentarza: Fotografia, literatura, Portugalia i muzyka. Wyjątkowy wieczór Piotra Jakuba Karcza w Bibliotece Londynek Autor komentarza: Ola Treść komentarza: A były jakieś "finanse" czy tajemnica wojskowa? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:30 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:11 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników za godne reprezentowanie swoich uczelni. Powodzenia w kolejnych zawodach! 💪🥋🏆 Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:08 Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: A są Mistrzostwa NATO? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 06:54 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Flo Treść komentarza: Szymon -tak dalej !! Data dodania komentarza: 15.06.2026, 14:29 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama