Obiekty sportowe w Bydgoszczy z nową metodą zarządzania

  • 05.11.2019, 12:33
  • KB
Obiekty sportowe w Bydgoszczy z nową metodą zarządzania fot. ilustracyjna
Miasto Bydgoszcz przystąpiło do zmiany sposobu zarządzania obiektami sportowymi. Urząd Miasta skorzystać z najlepszych rozwiązań, które funkcjonują w tym zakresie w kraju.

W związku z tym 5 obiektów będzie zarządzanych przez miejską spółkę - Bydgoskie Obiekty Sportowe. BOS będzie zarządzać obiektami komercyjnymi – kompleksem Astoria, Torbydem, Halą Tenisową, Przystanią Bydgoszcz i Hotelem Zawisza.

Kolejne 21 obiektów, służących szkoleniu sportowemu, będzie zarządzane przez miejską jednostkę organizacyjną, obecnie Halę Sportowo-Widowiskową Łuczniczka. Od 1 stycznia 2020 roku jednostka będzie nosić nazwę „Bydgoskie Centrum Sportu”. Wśród zarządzanych przez BCS obiektów są m.in. Hala Łuczniczka, Arena Bydgoszcz, stadion Zawiszy, stadion Polonii, stadion Chemika, czy Przystań RTW Bydgostii.

Zmiana sposobu zarządzania obiektami sportowymi nie wpłynie na szkolenie sportowe. Z obiektów będą korzystały kluby, które użytkowały je do tej pory. Klubom ubędzie też obowiązków związanych z zarządzaniem i utrzymaniem obiektów sportowych.

- Chcemy w sposób kompleksowy i nowoczesny zarządzać wszystkimi obiektami sportowymi – temu służą wprowadzane zmiany – mówi Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy. Weźmiemy również pełną odpowiedzialność za stan techniczny i właściwe utrzymanie obiektów. Zmiany pozwolą prowadzić spójną politykę marketingowo-informacyjną, w tym między innymi elektroniczny system rezerwacji obiektów. Dzięki temu oferta będzie szersza, skierowana do sportowców i mieszkańców miasta – dodaje.

Wdrożenie zmian planujemy na początek przyszłego roku.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe