Zmiana trasy linii nr 57. Trwa budowa ronda na Błoniu

  • 04.11.2019, 12:48
  • KB
Zmiana trasy linii nr 57. Trwa budowa ronda na Błoniu KB Stan na 29.10.2019 r.
Dziś (4 listopada) ruszył kolejny etap prac przy budowie nowego ronda na połączeniu ulic Broniewskiego, Stawowej i Władysława IV. Na Błoniu skorygowany został tymczasowo przebieg linii nr 57.

Prace przy budowie ronda wykonawca rozpoczął w ubiegłym tygodniu. Teraz w kolejnym ich etapie konieczne jest zamknięcie części ul. Stawowej od strony zachodniej (dojazd od strony ul. ks. Schulza).

W związku z tym nieznacznie zmieni się trasa linii nr 57, która poprowadzi od modernizowanego skrzyżowania do pętli Błonie ulicami Broniewskiego oraz Szubińską. Wyłączony z obsługi w obu kierunkach będzie tylko przystanek Schulza-Stawowa.

Zmiany zostaną wprowadzone około południa. Kierowcy mogą ominąć plac budowy korzystając także z innych ulic równoległych do Stawowej.

W ramach realizowanej inwestycji na połączeniu ulic Broniewskiego, Władysława IV i Stawowej zbudujemy wyspę centralną i przebudujemy 4 wloty ulic. Jezdnie zostaną przed rondem rozdzielone niewielkimi azylami, które umożliwią pieszym przejście na drugą stronę ulicy w dwóch etapach. Dodatkowo odpowiedni profil wlotów wymusi ostrożniejszą jazdę.

Przebudowane zostaną też chodniki przylegające do nowych jezdni. Zaplanowaliśmy też nowe nasadzenia. Wokół wyspy centralnej i na łukach wydzielimy dodatkowe, zabrukowane powierzchnie, które ułatwią manewry szczególnie większym pojazdom, m.in. autobusom. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdziło się na styku ulic Stawowej i 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe