Trwa akcja "ZNICZ 2019" na drogach kujawsko-pomorskiego

 • 31.10.2019, 12:53
 • KB
Trwa akcja "ZNICZ 2019" na drogach kujawsko-pomorskiego KWP Bydgoszcz (archiwum)
Dzień Wszystkich Świętych to dla większości wyjazdy na groby bliskich. Nad bezpieczeństwem w tym czasie czuwać będą kujawsko-pomorscy policjanci, którzy dzisiaj (31.10), wcześnie rano, rozpoczęli działania pod nazwą "ZNICZ 2019".

W ramach ogólnopolskiej akcji „ZNICZ 2019” policjanci ruchu drogowego z garnizonu kujawsko-pomorskiego będą realizować zadania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Będą ujawniać i eliminować nieprawidłowe zachowania na drogach oraz zapewniać płynność ruchu w pobliżu cmentarzy. W tym okresie na drogach prowadzących do nekropolii, oprócz wzmożonego ruchu pojazdów wzrośnie także natężenie ruchu pieszych.

Abyśmy bezpiecznie dotarli na groby naszych najbliższych policjanci będą:

 • ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu,
 • reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,
 • sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów,
 • zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Apelujemy:

 • w miarę możliwości korzystajmy ze środków komunikacji publicznej. Linie autobusowe, tramwajowe będą „uprzywilejowane” w ruchu i dojedziemy nimi tam, gdzie samochód prywatny nie będzie mógł wjechać, a  tym samym zaparkować,
 • prowadząc samochód nie jedźmy "na pamięć". Zwracajmy uwagę na znaki. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nekropolii, niekiedy na głównych ciągach komunikacyjnych, zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego, 
 • bezwzględnie podporządkujmy się poleceniom policjantów kierujących ruchem, są oneważniejsze od sygnalizacji świetlnej, czy znaków drogowych,
 • pamiętajmy, aby parkować auta w miejscach do tego wyznaczonych, tak aby samochód nie blokował drogi lub innych prawidłowo zaparkowanych pojazdów.

Pieszym przypominamy:

 • aby zachowali większą ostrożność w rejonie przejść dla pieszych i wchodzili na nie dopiero po upewnieniu się,że kierujący ich widzi i zdąży wyhamować,
 • o obowiązku używania elementów odblaskowych, gdy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Zachęcamy również do używania "odbalsków" na nieoświetlonych odcinkach dróg w terenie zabudowanym.

Tegoroczna policyjna akcja „ZNICZ 2019” rozpoczęła się dzisiaj (31.10) o godz. 6.00, a zakończy o godz. 22.00 w niedzielę (03.11).

Podczas ubiegłorocznej policyjnej akcji „ZNICZ 2018" od środy (31.10) do niedzieli (04.11) na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 12 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 11 osób zostało rannych. Policjanci odnotowali 384 kolizji. Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali ich aż 42!

Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg, zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych czy rowerzystów. Weźmy pod uwagę to, że w tych dniach pogoda może być bardzo zmienna, dlatego dostosujmy prędkość do warunków jakie panują na drodze. Bardzo ważna jest zasada ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

ZAKAZY W RUCHU DROGOWYM W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia  31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2019 r., poz. 1968); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów

i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następującym terminie:  

data

od godziny

do godziny

uwagi

31 października 2019 r. 

   18:00  

 22:00 

 dzień poprzedzający

1 listopada 2019 r. 

   8:00 

22:00

 Wszystkich Świętych

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe