Bydgoszczanie mogą zapalić "wirtualny znicz" swoim bliskim

  • 31.10.2019, 11:09
  • KB
Bydgoszczanie mogą zapalić "wirtualny znicz" swoim bliskim fot. ilustracyjna
Przypominamy, że Miasto Bydgoszcz w latach ubiegłych uruchomiło internetową aplikację umożliwiającą zlokalizowanie grobu, zamieszczenie nekrologu oraz zapalenie wirtualnego znicza. Takie rozwiązanie dostępne jest dla wszystkich cmentarzy komunalnych w Bydgoszczy: przy ulicach Wiślanej, Lotników, Kcyńskiej, Grunwaldzkiej i Ludwikowo.

Opcję wyszukania danego grobu możemy znaleźć na stronie: www.cmentarze.bydgoszcz.pl.

System umożliwia odnalezienie swoich bliskich w bazie osób pochowanych oraz zlokalizowanie ich grobu na dokładnej mapie cmentarza. Wyniki poszukiwań można wydrukować lub zapisać na komputerze.

Na stronie można również wyrazić zdalne zlecenie opłacenia miejsca na cmentarzu, a także zapalenie wirtualnego znicza!

Jak podaje UM: Przed powstaniem aplikacji wykonana została dokładna inwentaryzacji cmentarzy (podział na sektory, rzędy, numery grobów) oraz dokumentacji zdjęciowej istniejących grobów. Na tej bazie wdrożono system, który będzie pomocny nie tylko dla zarządzających bydgoskimi cmentarzami, ale przede wszystkim dla samych mieszkańców.

Na witrynie internetowej (www.cmentarze.bydgoszcz.pl) odnaleźć można wybrany grób –aplikacja umożliwia dokładną lokalizację konkretnego grobu – po wpisaniu nazwiska (lub tylko jego fragmentu), daty urodzenia lub śmierci pojawi się mapa cmentarza, a na niej zaznaczony szukany grób (wraz z sektorem, numerem rzędu i numerem grobu).

Wyświetli się także mapa dojścia do nagrobka ze wszystkich możliwych wejść na daną nekropolię. Jest też możliwość zapalenia na grobie osoby zmarłej wirtualnego znicza. Znicze będą „palić” się przez siedem dni.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe