Skuteczna reanimacja możliwa na Szwederowie

  • 30.10.2019, 12:40
  • KB
Skuteczna reanimacja możliwa na Szwederowie fot. ilustracyjna
We wtorek, 29 października zamontowano 18 defibrylatorów do skutecznej reanimacji. To urządzenia ratujące życie. Dzięki temu na Szwederowie będzie jeszcze bezpieczniej. To jedno z kilku zadań realizowanych na terenie tego osiedla w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Pomysł zakupu kilkunastu defibrylatorów i zamontowania ich w różnych punktach osiedla zyskał w trakcie głosowania na zadania finansowane z BBO ponad 900 głosów. Dzięki prowadzonym kampaniom i szkoleniom coraz więcej osób potrafi przeprowadzić skuteczną reanimację z wykorzystaniem tych urządzeń ratujących życie.

Łącznie zamontowaliśmy 18 urządzeń, a koszt tego zadania wyniósł 150 tysięcy złotych. Znajdują się one m.in. na terenie, placówek kulturalnych, szkół, supermarketów targowisk i kościołów. Pomysłodawcy chcieli, by defibrylatory znajdowały się w miejscach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców. Urządzenia posiadają interfejs graficzny z podświetlanymi ikonami, które w trakcie użytku będą wspierały i instruowały osobę prowadzącą czynności ratownicze.

 

Dokładna lista lokalizacji defibrylatorów:
1. Szkoła Podstawowa nr 63, przy ul. Goszczyńskiego 3
2. Szkoła Podstawowa nr 41, przy ul. Traugutta 12
3. Zespół Szkół nr 30 Specjalnych, przy ul. Jesionowej 3A
4. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, przy ul. Nowodworskiej 2
5. Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, przy ul. Leszczyńskiego 42
6. Zespół Szkół Katolickich im. JP.II, przy ul. Nowodworskiej 17
7. Przedszkole nr 70, przy ul. Bielickiej 41
8. Basen BRYZA, przy ul. Goszczyńskiego 3
9. Sklep KAUFLAND, przy ul. Solskiego 5
10. Sklepy Biedronka, przy ul. Konopnickiej 2 i ul. Kossaka 17
11. Sklepy STOKROTKA, ul. Brzozowej 25 i Nowodworskiej 24
12. Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, przy ul. Traugutta 5
13. Kościół p.w. MBNP, przy ul. Ugory 16
14. Urząd Pocztowy Bydgoszcz 39, przy ul. Marii Konopnickiej 30
15. Stacja benzynowa Circle K, przy Solskiego 20
16. Bar Krokus, przy ul. Konopnickiej 28

Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy impulsem lub impulsami prądu o odpowiednio dużej energii. Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy. W Polsce, na wzór Stanów Zjednoczonych, wdraża się programy powszechnego dostępu do defibrylacji z użyciem defibrylatorów typu AED w miejscach dużych skupisk ludzkich.


Jeszcze tylko przez dwa dni czekamy na głosy mieszkańców w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku rekordowa suma 16 milionów złotych do wydania. Projekty można wybierać spośród projektów osiedlowych, ponadosiedlowych i małych projektów społecznych. Zdecyduj, co powstanie w mieście – głosowanie potrwa do czwartku, 31 października do północy! Głosowanie elektroniczne na www.bydgoszcz.pl/bbo.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Siedlecka
Siedlecka 31.10.2019, 11:00
Piękna akcja,ale zdecydowanie mało.18 w mieście wojewódzkim tylko.A w Galeriach handlowych powinno być kilkanaście w jednej.czas dotarcia ważny.

Pozostałe