Jacek Cygan w Bydgoszczy. SPOTKANIE ODWOŁANE!

  • 28.10.2019, 11:21
  • KB
Jacek Cygan w Bydgoszczy. SPOTKANIE ODWOŁANE! Materiały prasowe
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Jackiem Cyganem.

Szanowni Państwo,

Z przyczyn niezależnych od organizatora Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy informuje, że spotkanie z Jackiem Cyganem 26.11.2019 r. nie odbędzie się.

------------------------------

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Jackiem Cyganem – autorem tekstów piosenek, poetą, dramaturgiem, librecistą musicali, scenarzystą, prozaikiem, tłumaczem, jurorem i organizatorem festiwali muzycznych, osobowością telewizyjną.

Napisał ponad 1000 (!) tekstów piosenek, z których wiele stało się przebojami. Pięć z nich zdobyło trofea na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wśród wykonawców piosenek z jego tekstami są m.in.: H. Banaszak, E. Bem, H. Benedyk, J. Borysewicz, H. Frąckowiak, E. Geppert, E. Górniak, M. Jeżowska, A. Jurksztowicz, S. Krajewski, zespół KOMBI, G. Markowski, K. Prońko, M. Rodowicz, S. Sojka, G. Turnau. Jest autorem libretta oratorium „Santo Subito” (muz. Piotr Rubik). Zajmuje się tłumaczeniami. Autor książek: „Klezmer’, „Życie jest piosenką”, „Przeznaczenie, traf, przypadek. Opowiadania”. Laureat wielu nagród. Kawaler Orderu Uśmiechu.

Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej książki J. Cygana pt. „Odnawiam dusze” (premiera: 16 października 2019).

Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 19.11.2019, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki). 

26.11.2019 r. /wtorek/ godz. 18.00

Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe