Bydgoskie biuro europosła Radosława Sikorskiego oficjalnie otwarte!

  • 26.10.2019, 20:21
  • KB
Bydgoskie biuro europosła Radosława Sikorskiego oficjalnie otwarte! Materiały prasowe
W piątek (25.10) europoseł Radosław Sikorski oficjalnie otworzył swoje bydgoskie biuro. Podobne powstaną we wszystkich miastach prezydenckich województwa.

Bydgoskie biuro mieści się przy ul. Długiej 64/2. Wcześniej z tego samego lokalu korzystał europoseł Tadeusz Zwiefka. - Biuro de facto już pracuje. Pierwsza wizyta w Brukseli m.in. samorządowców z całego województwa, już się odbyła. Kolejna na wiosnę. Zapraszamy do zgłaszania się - mówił Sikorski. Zapowiedział, że będzie organizował m.in. konkursy wiedzy o Unii Europejskiej. Już nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem „Europa Kujaw i Pomorza". - Będziemy służyć pomocą we wszelkich sprawach związanych z Unią. Parlament Europejski to nie jest jakiś obcy parlament, ale nasz własny. Jest częścią naszego porządku prawnego. Stało się tak na mocy traktatów, które ratyfikowaliśmy - stwierdził.

W otwarciu uczestniczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Cieszę się, że biuro jest tak blisko ratusza. Będę mógł łatwo dotrzeć, ale jednocześnie zapraszam posła do ratusza. Otwarcie posła na samorządowców to dobry prognostyk na przyszłość - powiedział. Przypomniał, że z europosłem Sikorskim współpracuje od wielu lat. Przypomniał, że były szef MON i MSZ niedawno został wybrany szefem delegacji Parlamentu Europejskiego ds. relacji z USA. W przyszłym tygodniu europoseł weźmie udział w delegacji PE do Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku oraz w spotkaniach w Kongresie w Waszyngtonie. W Baltimore spotka się z Polonią.

Sikorski podziękował za zaufanie i przypomniał, że dzięki współpracy z bydgoskim samorządem pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. - Dzięki temu zaprzyjaźniłem się z bydgoskim domem dziecka. Z tego miejsca chcę zaapelować o szczodrość dla dzieci, które potrzebują wsparcia - zaapelował.

Środki, które europoseł otrzymywał w ramach wynagrodzenia w BPPT przekazywał na użytek bydgoskiego domu dziecka.

 

Sikorski zapowiedział, że biura otworzy we wszystkich miastach prezydenckich regionu. Dwa tygodnie temu wraz z posłem Tomaszem Szymańskim otworzył biuro w Grudziądzu.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe